Elçin Sangu’dan Sert Tepki: “Dizimiz reyting kurbanı olmadı!”

Aleyna

Star TV

12 Ekim 2020

Elçin Sangu’dan Sert Tepki: “Dizimiz reyting kurbanı olmadı!”

Ünlü oyuncu Elçin Sangu, dün sevgilisinin açtığı mağazanın açılışına katıldı. Açılışta muhabirlerin sorularını yanıtlayan Sangu, başrolünde olduğu İyi Günde Kötü Günde dizisinin final yapmasıyla ilgili sert açıklamalar yaptı.

Ünlü oyuncu Elçin Sangu, sevgilisi Yunus Özdiken’in açtığı moda mağazasının açılışına katıldı. Bu mağazanın çeşitli modacıları buluşturacak özel bir mekan olduğunu anlatan Sangu, kariyeriyle ilgili soruları da yanıtladı. Sangu, başrollerini Ozan Dolunay ve Yasemin Kay Allen ile paylaştığı İyi Günde Kötü Günde dizisinin altıncı bölümde bitirilmesiyle ilgili hayli öfkeli görünüyor.

“Sorun Reyting Değil”

Elçin Sangu’nun yıldızının parladığı Kiralık Aşk dizisinden yıllar sonra tekrar bir romantik komediyle ekrana dönmesi heyecan yaratmıştı. Sangu’ya sosyal medyada karakteri ve oyunculuğu hakkında beğeni yorumları yağıyordu. Ancak İyi Günde Kötü Günde dizisi reytingler gerekçe gösterilerek henüz altıncı bölümündeyken son buldu.

Ünlü oyuncu, İyi Günde Kötü Günde dizisi bittiği için oldukça üzgün görünüyor. “Bir işin kendisini altı bölümde anlatabilmesi çok zor” diyen Sangu, dizi için “reyting kurbanı” ifadesinin kullanılmasına kızdı. Sangu, dizinin yayından kaldırılması konusunda başka faktörler devreye girdiğini söyledi.

Salgın günlerinde “canı cebinde” çalışan insanların özverisinin altı bölümde harcanmasını kabul edemediğini söyleyen Sangu, sette ya da yapımcılarla bir sıkıntı yaşanmadığını söyledi. Oyuncu, muhabirlere “Kanal matematiklerini siz daha iyi bilirsiniz” diyerek dizinin bitmesi konusunda Star TV’ye taş attı.

“Toplum dayatması var”

blank

Elçin Sangu’ya sektörde kadın oyuncuların dış görünüşüne yönelik baskılarla ilgili tartışmalar da soruldu. Ünlü oyuncu, bu konudaki toplum baskısına dikkat çekti ve oyuncuların genellikle dış görünüşü üzerinden eleştirildiğini söyledi. Bu durumda da yapımcıların oyuncuya estetik yaptırması yönünde baskı uyguladığını söyleyen Sangu, “Sonra da aynı oyuncu için ‘estetikten geçilmiyor’ yorumları yağıyor” dedi.

Kendisinin de sektöre girdiği ilk zamanlarda “Kızıl saçlılardan iyi karakter olmaz” gibi bir önyargıyla karşılaştığını anlatan Sangu, “Önyargıları kırarak ilerliyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Leyla akbaş 12 Ekim 2020

Emekli gazeteci dizi berbattı.elçin sungu.dada zaten oyunculuk yok. İsabat oldu.

Yorum Yaz