Farah Zeynep Abdullah’ın 10 Yıllık Oyunculuk Macerası! Nereden Nereye…

Aleyna

Haberler

29 Ekim 2020

Farah Zeynep Abdullah’ın 10 Yıllık Oyunculuk Macerası! Nereden Nereye…

Son dönemin en popüler oyuncularından Farah Zeynep Abdullah’ı ilk nerede gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? Yıldız oyuncu, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla o günleri herkese hatırlattı. İşte oyuncunun dünden bugüne değişimi…

Farah Zeynep Abdullah

Yıldız oyuncu Farah Zeynep Abdullah, tam 10 yıl önce hayatımıza girdi. İngiltere’de yaşarken Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi için teklif alan oyuncu her şeyi bırakıp Türkiye’ye geldi. Dizide Erkan Petekkaya hariç hiç kimse tanınmıyordu ancak o oyunculardan her biri şu an birer yıldız. Bu yıldızlardan birisi de Farah Zeynep Abdullah. İşte oyuncunun kariyer yolculuğu…

Henüz 20 Yaşındaydı!

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah, gözü yükseklerde, cesur ve aşkı için her şeyi göze alan Aylin karakteriyle hayatımıza girdiğinde henüz 20 yaşındaydı. Güzelliği ve oyunculuğuyla herkesten tam not alan oyuncunun sektörün yıldız oyuncu açığını kapatacağı düşünülüyordu. Öyle de oldu!

Farah Zeynep Abdullah, dizide kurduğu sıkı dostlukları da halen sürdürüyor. Özellikle kardeşlerini canlandıran Yıldız Çağrı Atiksoy ve Aras Bulut İynemli ile yakın olan oyuncu, geçtiğimiz günlerde dizi ekibiyle bir fotoğraf da paylaştı.

Muhteşem Bir Sinema Kariyerinin Başlangıcı!

Farah Zeynep Abdullah

Ancak Farah Zeynep Abdullah İngiltere’ye dönüp okulunu bitirmek istediği için diziden ayrıldı. İki sene boyunca oyuncuyu hiçbir yerde görmedik. Ta ki Yılmaz Erdoğan’ın muhteşem filmi Kelebeğin Rüyası’na kadar! Yetenekli oyuncu, bu filmdeki rolüyle SİYAD ve Sadri Alışık Ödüllerinin sahibi oldu.

Bozcaada’yı Popüler Yapan Film!

Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek

2014’te ise yetenekli oyuncuyu Bi Küçük Eylül Meselesi filminin Eylül’ü olarak izledik. Havai, aşktan ve kendinden kaçan Eylül’ü oynarkenki başarısı onun sinemadaki iddiasını kanıtladı.

Yılın En İddialı Dizisi!

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah televizyona 2014’ün en iddialı dizisi Kurt Seyit ve Şura ile döndü. Destansı bir aşkı anlatan dizide Kıvanç Tatlıtuğ’la başrolü paylaşan oyuncu performansıyla tam not alsa da dizi uzun ömürlü olamadı.

Sesi de Güzel!

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah, 2015’te tekrar sinemaya döndü. Unutursam Fısılda filminde Hümeyra’nın gençliğini canlandıran oyuncu bu film için neredeyse bir albüm kaydetti. Müzik yeteneğiyle ve sesinin güzelliğiyle de iddialı olduğunu gösterdi.

Bu Kez Köylü Güzeli!

Farah Zeynep Abdullah

Son dönem sinemasının en kaliteli ve özenli filmlerinde Farah Zeynep Abdullah’ı görmek bir geleneğe dönüştü. 2017’de Yılmaz Erdoğan imzalı Ekşi Elmalar’da canlandırdığı özgür ruhlu Muazzez hepimizin içini sızlattı.

“Sultan” Modasına Uydu!

Farah Zeynep Abdullah

2017’de Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisine dahil olan oyuncu, Prenses Farya’yı canlandırdı. Ancak ne dizinin ne de karakterin ömrü uzun sürmedi.

Ajda Pekkan’ın Gençliği

Farah Zeynep Abdullah

Bu hüsranın ardından tekrar sinemaya koşan oyuncu bu kez Arif v 216’da Ajda Pekkan’ın gençliğini oynadı. Ajda Pekkan’dan da izleyicilerden de geçer notu kaptı!

Gişe Şampiyonu Farah!

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah, 2018’in sonunda vizyona giren Bizim İçin Şampiyon filminde bir kanser hastasını oynadı. Gerçek hayattan uyarlanan film gişe rekorlaı kırarken yetenekli oyuncu da bir sürü ödüle aday gösterildi.

Bu Kez Dizisi de Tuttu!

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah, Masumlar Apartmanı’nda canlandırdığı İnci karakteri sayesinde büyük beğeni topluyor. Başarılı oyuncu bu diziyle tam 10 sene aradan sonra tutan bir dizide yer aldı.

Benzer Haberler

Gürkan güven 30 Ekim 2020

Gerçekten. Muhteşem. Oyuncu. Geleceğin. En. İddialı aktristi

Yorum Yaz