Filinta Dizisi ile İlgili Açıklama Geldi

Filinta Dizisi ile İlgili Açıklama Geldi

TRT ekranlarında yayınlanan Filinta dizisi ile ilgili Seka Film Platosu Genel Müdürü Mehmet Çoban’dan açıklama geldi. Çoban, Filinta dizisinde oynayanların ücretlerinin yatırılmadığı söylentilerinin gerçek olmadığını söyledi.

Seka Film Platosu çatısı altında düzenlenen bir toplantıda konuşma yapan Mehmet Çoban, artık yardımcı oyuncuların ücretlerinin farklı ajanslar tarafından yapılmayacağını söyleyerek, tek bir ajans ile çalışarak oyuncuların ücretlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Mehmet Çoban, Türkiye’de en zor ve en büyük prodüksiyonlardan birisini yönettiklerini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti, ‘Günde 18 ile 24 saat çalıştığımız dönemler bile oluyor. Çok ağır şartlar altında çalışıyoruz. Günlük 50 ile 100 arasında değişen sayıda yardımcı oyuncu platomuzu ziyarete gelebiliyor.’

Sorun Ajans Kaynaklı

Geçmiş dönemlerde çalıştıkları ajansların birtakım oyuncuları kayıtsız çalıştırdığını da belirten Çoban, ‘Kayıt edilmeyen oyuncuların isimleri bizlere iletilmedi. Çalıştıkları dönemlere ait belgeler elimizde olmadığından dolayı bizler de ödemeyi gerçekleştiremedik. Sizin de anlayacağınız üzere, bu problem bizden kaynaklanan bir problem değil. Çalıştığımız eski ajanslar sorunun meydana gelmesine yol açtılar.’ dedi.

Bu tür durumların tekrar yaşanmaması için casting firması yöneticisi Harun Rüzgar’ı da kadrolarına dahil ettiklerini söyleyen Çoban, artık Harun Rüzgar ile birlikte çalışarak yardımcı oyuncuların haklarının daha iyi korunacağını belirtti. Yeni geçilen uygulama ile birlikte platoya gelen yardımcı oyunculara ilk günden ödemeleri yapılacak. Böylelikle oyuncuların ücretleri eksiksiz şekilde ödenmiş olacak.

 

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz