Filinta Dizisine İki Yeni İsim Katıldı

admin

TRT 1

25 Şubat 2016

Filinta Dizisine İki Yeni İsim Katıldı

Hababam Sınıfısı serisinin efsanevi karakteri Hayta İsmail’i canlandıran Ahmet Arıman ve Son Kuşlar filmi ile Altın Portakal ödülünün kraliçesi olan Selma Güner’den sonra Filinta dizisi Türk sinemasının saygı duyduğu iki yeni ismi daha ağırlayacak.

Filinta dizisinin bu hafta ekranlara gelecek olan bölümünde Türkan Şoray ve Kadir İnanır ile birlikte rol Selvi Boylum Az Yazmalım filminde Cemşit karakterini canlandıran Ahmet Mekin yer alacak. Türk sinemasındaki 60. yılını kutlayan 84 yaşındaki Ahmet Mekin Filinta dizisinde Kadiri Tarikatının Piri Abdullah karakterini canlandıracak.

Osmanlı dönemindeki bütün karışıklıklara karşı tahta çıkacak olan yeni padişah Abdülhamit’in akıl ve fikir hocası rolünü üstlenecek olan Ahmet Mekin’in yanı sıra dizide Hazım Körmükçü’de rol alacak. Uzun yıllardır devam ettiği tiyatro, sinema ve dizilerin usta oyuncusu olmayı başaran Hazım Körmükçü seyircilerinin karşısına kötülükler efendisi Akbar Eyyam olarak çıkacak. Yüce Efendi Miloş, Filinta Mustafa ve Osmanlı Devleti’ni karanlığa sürüklemek için kötülük planlarını uygulayacak olan Akbar Eyyam karakteri de dizinin 48. yeni bölümünde yer alacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz