Game of Thrones 8. Sezon 5. Bölüm Fragmanı Paylaşıldı! Dizinin Finali Yaklaşırken Heyecan Artıyor!

admin

Haberler

7 Mayıs 2019

Game of Thrones 8. Sezon 5. Bölüm Fragmanı Paylaşıldı! Dizinin Finali Yaklaşırken Heyecan Artıyor!

Tüm dünyadan izleyenleri ekran başına kilitleyen ve yayınlandığı ilk günden bu yana oldukça büyük yankı uyandıran Game of Thrones, neredeyse hayatımızın içinden bir parça oldu. Görsel efektleri, oyuncularının birbirlerine söyledikleri sözler, hepsi birer aforizma haline gelen Game of Thrones’da neler olacak?

Dizinin finaline yaklaştıkça heyecanı artıyor. 5. bölümden sonra dizinin final bölümü geliyor. Bu nedenle bu bölümde birçok düğüm çözülürken finale doğru gittikçe artan yükseliş hızlanmaya başlıyor. Dizinin finalinde neler olacağı ile ilgili olarak, Münih Teknik Üniversitesi’nde geliştirilen yapay zeka çeşitli veriler doğrultusunda, algoritmasına göre birkaç sonuç oluşturmuştu. Yüzdelik dilimlerle oluşturulan bu sonuçlar, öngörüden ibaretken aynı yapay zekanın daha önce Jon Snow karakterinin öleceği ve sonra dirileceği konusunda öngörüler ileri sürmüş ve bu öngörülerde haklı çıkmıştı. 

Yapay Zeka Ne Dedi?

Münih Teknik Üniversitesi’nde geliştirilen yapay zeka, Game Of Thrones izleyenlerine final konusunda yorumlar yapmaya devam ediyor. Öngördüğüne göre Tyrion Lannister hayatta kalacak. Bu tahmininin yüzde 97’lik bir oranı da var. Sansa Stark ise önümüzdeki sezon ölecek. Bu ölümün gerçekleşme ihtimaline ise yüzde 73’lük bir olasılık veriyor. Münih Teknik Üniversitesi’nde üretilen yapay zeka Daenerys Targaryen’in yüzde 99 oranında bir olasılıkla hayatta kalacağı ve önümüzdeki sezonda da oynayacağını öngörüyor. GoT’un ilerleyen bölümlerinden aldığı datalarla dallanacak olan yapay zeka, başka bir çok tahmin vermek için sadece bölümlerin yüklenmesini bekliyor. 

GoT 8. Sezon 5. Bölüm Fragmanı

Game of Thrones’un, 8. sezondaki son bölümden bir önceki bölüm fragmanı da yayımlandı. Tyrion Lannister ile başlayan fragmanda, Cercei Lannister’ı görüyoruz. Kaleyi olduğu gibi gördüğü şatonun penceresinden dışarıyı izliyor. Bu sahneyi dördüncü bölümde de görmüştük. Bu nedenle önceki bölümden gelen bir süreklilik olduğunu anlıyoruz. Jon Snow kararlı duruşundan ödün vermiyor, kalenin dışından, içeriye doğru bir saldırı planı yapıyor. Yine de yüzündeki endişe de olacak savaşın büyüklüğü hakkında izleyiciye bir ipucu veriyor. Savaşın çıkması an meselesi, çünkü herkes bir haber bekliyor gibi. Fragmanda hiç konuşma olmaması da durumun gerginliği hakkında bilgi veriyor.  

Game of Thrones 4. Bölümde Neler Oldu?

Cercei Lannister, kalenin içindeki hareketliliğe bakarken Daenerys Targaryen büyük savaşı kazandıklarını ve şimdi de en son savaşı kazanacaklarını söylemişti. Burada sözü edilen savaş Night King ile olan savaştı. Daenerys, Cercei ile ilgili planlarını açıklamıştı. Bu büyük savaşın hazırlığı aynı zamanda son savaşın da hazırlığı anlamına gelmişti. Dördüncü bölüm yayınlandıktan hemen sonra Twitter üzerinden yorumlar yapan izleyicilere göre genel bakış açısı, 4. bölümün izleyenleri tatmin etmediği yönündeydi. Ancak öte yandan, Game of Thrones’un izleyicisine asla derin bir nefes aldırarak ‘Her şey yolunda’ hissi vermeyen bir dizi olduğu için böyle bir tatminsizlik yaşattığı da söylentiler arasında. 4. bölümün bu anlamda hem eski bölümlerdeki o hissi verdiğini hem de GoT ruhunu yansıtan, sezonun en iyi bölümü olduğunu da söyleyenler bulunuyor. 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz