Gani Müjde’den MS Hastalığı ile İlgili Yeni Dizi

admin

Haberler

15 Mayıs 2016

Gani Müjde’den MS Hastalığı ile İlgili Yeni Dizi

MS hastalığının toplum tarafından fark edilmesini ve öğrenilmesini sağlayacağı düşünülen 5 bölümlük ufak bir dizi çekiliyor. Melek ile Serhat adı ile yayınlanacak olan yeni dizi çok yakında seyircileri ile buluşacak. Melek ile Serhat dizisinin başrollerinde ise Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri bulunuyor.

Türkiye’nin en önemli ve ünlü yönetmenleri arasında yer alan Gani Müjde, MS hastalarının hikayelerini birebir olarak dinleyerek senaryo için ilham aldığını söylüyor. Senaryo için ufak bir ekipten de yararlanan Gani Müjde, MS hastalığı için farkındalık yaratabilmek ve MS hastalığına sahip olan kişilere moral verebilmek için bu diziyi çektiğini belirtiyor.

Mizahi Bir Dil Kullanılacak

Ülkemizde bir ilk olacak olan MS hastalığını konu alan Melek ile Serhat adlı dizinin senaryosunda genellikle MS hastalığına dikkat çekilecek. Türkiye’de 40 bini aşkın kişide olduğunu düşünülen MS hastalığı ile ilgili merak edilenleri ve yanlış bilinenleri ekranlara getirecek olan Gani Müjde’nin yeni dizisi mizahi bir dil ile bu konuları işleyecek.

Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri, Melek ile Serhat dizisinde MS hastalığı ile gelişmekte olan espirili bir aşk hikayesini yaşayan ikiliyi canlandıracaklar. Dizide aynı zamanda Özlem Çakar, Buğra Özmüldür, Merve Polat ve Alişan Özkan gibi oyuncular da yer alacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz