Gökçe’nin Afyonkarahisar Sandıklı Konseri LGBTİ+ Desteğiyle İlgili Paylaşımları Sebebiyle İptal Edildi

Aleyna

Haberler

9 Ağustos 2023

Gökçe’nin Afyonkarahisar Sandıklı Konseri LGBTİ+ Desteğiyle İlgili Paylaşımları Sebebiyle İptal Edildi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinin Belediye Başkanı Mustafa Çöl, düzenlenen ‘Sandıklı Termal Turizm Festivali’ kapsamında sahne alacak olan ünlü şarkıcı Gökçe’nin konserini iptal etti. Başkan Çöl, Gökçe’nin Onur Haftası’na destek verdiği bir mesajını gerekçe göstererek, şarkıcının ilçeye girişini yasakladı. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün Gökçe’nin konserini iptal etme ve ilçeye girişini yasaklama kararı, sadece yerel değil ulusal düzeyde de ilgi çekti. Bu tür olaylar, sanatın ve ifade özgürlüğünün sınırlarının nerede olduğunu ve kamusal alanın nasıl bir çerçeveye sahip olması gerektiğini tartışmaları beraberinde getiriyor. Gökçe’nin Onur Haftası’na destek verdiği mesajının başkan tarafından karar alınmasındaki gerekçe olarak kullanılması, insan hakları savunucuları ve sivil toplum örgütleri tarafından eleştirildi.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinin Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Sandıklı Termal Turizm Festivali” çerçevesinde planlanan ünlü şarkıcı Gökçe’nin 11 Ağustos’ta sahne alacağı konseri iptal ettiğini duyurdu. Çöl, Gökçe’nin Onur Haftası’na destek veren ve “İsteyen istediğini sever, aşk aşktır. Love is love.” şeklinde bir mesaj paylaşmasını gerekçe göstererek konseri iptal etme kararı aldıklarını açıkladı.

blank

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Çöl, “Sandıklı’mızın ve Aziz Milletimizin dikkatine; 11 Ağustos 2023’de planladığımız organizasyon, bizzat yaptığım incelemeler neticesinde davetli sanatçının LGBT desteği içeren ve Sn. Cumhurbaşkanımıza karşı iftiraya varan paylaşımları nedeniyle iptal edilmiştir. Her zaman dediğimiz gibi, biz bu ülkenin evladıyız. Ne Sn. Cumhurbaşkanımıza ne de kutsal değerlerimize zarar veren hiç kimseyi kabul etmedik, etmeyiz! Bırakın bu içerikleri paylaşanların Sandıklı’da sahneye çıkmasını, ilçemiz sınırlarından giremez! Aziz milletimize arz ederim” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz