Hadise de Jürinin Karşısında Ter Döktü! İşte Şarkıcının 17 Yaşındayken Katıldığı Yarışmadan Görüntüler!

Aleyna

Haberler

20 Kasım 2020

Hadise de Jürinin Karşısında Ter Döktü! İşte Şarkıcının 17 Yaşındayken Katıldığı Yarışmadan Görüntüler!

Hadise yıllardır O Ses Türkiye yarışmasının değişmez jüri üyelerinden biri. Artık jüri üyesi olabilecek kaliteye ulaşsa da Hadise de bir zamanlar şarkı yarışması elemelerine katılmıştı!

Hadise

Ünlü şarkıcı Hadise 2011 yılından beri O Ses Türkiye adlı şarkı yarışmasının değişmez jüri üyelerinden biri. Şarkıları ve esprileriyle programa renk katan Hadise’nin programın demirbaşı oldu. Herkes gelip gidiyor, o hep yerinde kalıyor! Neredeyse dokuz yıldır jüri koltuğunda oturan Hadise, şarkıcı kimliği kadar jüri üyeliğiyle de bütünleşti. Herhalde yarışmaya katılan adayların ne hissettiğini de en iyi o anlıyordur. Çünkü Hadise de bir zamanlar yetenek yarışmalarının elemelerine katılan isimlerden biriydi!

Henüz 17 Yaşındaydı

Hadise

Belçika’da doğup büyüyen Hadise, orada müziğe olan yeteneğini fark etme ve bol bol geliştirme fırsatı buldu. 17 yaşına geldiğinde de O Ses Türkiye ve Popstar benzeri şarkı yarışmalarının Belçika ayağına katıldı. 2003 yılında “Idool 2003” yarışmasına katılan Hadise henüz 17 yaşındaydı. İşte Hadise’nin “çocukluğu”!

Hep hayran olduğunu ve örnek aldığını söylediği Christina Aguilera’nın “I Turn To You” şarkısını söyleyen Hadise jüriyi kendine hayran bıraktı.

Kazanamadı Ama Kapıyı Açtı!

Hadise

Müzik sektörüne bu şekilde adım atan Hadise maalesef yarışmada ilk 10’a giremedi. Ancak sadece katılmak bile ona pek çok kapı açtı. Yarışmadan 3 ay sonra Hadise’yi Belçika’nın ünlü yapım şirketi Brains Entertaintment Group’un müdürü Johan Hendrickx aradı. Yarışmada izlediği Hadise’nin sesinden ve performansından çok etkilenen Hendrickx, ona bir albüm yapmayı teklif etti. 1 Kasım 2004’te de ilk şarkısı “Sweat” yayınlandı. Bir yıl sonra ikinci şarkısı “Stir Me Up” için ilk klibini de çeken Hadise, bu şarkı sayesinde Türkiye’de de adını duyurdu. Gerisi de çorap söküğü gibi geldi!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz