Hadise Okul Harçlığını Çıkarmak İçin 15 Yaşında Çalışmaya Başlamış! İşte Fırında Çalışma Hikayesi…

Aleyna

Haberler

7 Ocak 2021

Hadise Okul Harçlığını Çıkarmak İçin 15 Yaşında Çalışmaya Başlamış! İşte Fırında Çalışma Hikayesi…

Ünlü şarkıcı Hadise, okul harçlığını çıkarabilmek için küçük yaştan itibaren çalıştığını anlattı. İşte Hadise’nin fırında başlayıp sahnelere uzanan kariyeri…

Ünlü şarkıcı Hadise, Belçika’da doğup büyüyen ve küçük yaşlardan itibaren sahne kariyerine başlayan bir isim. Ama öncesinde bir sürü başka işte de çalışmış, hem de okul harçlığını çıkarmak için!

Hayata Erken Atıldı!

Hadise fotoğrafı

Hadise’nin anne ve babası o 11 yaşındayken boşanmış. Hadise, ailesinin ayrılık sürecini güzel yönettiğini söylüyor. Ama boşanmadan sonra ortaya yeni bir problem çıkmış! Hadise’nin annesi ev hanımı olduğu için maddi sıkıntılar yaşamaya başlamışlar.

Hadise fotoğrafı

Hadise de ablalarıyla beraber genç yaşta çalışmaya başlamış. Ama 5 yaşından beri sahnelere çıkma hayaliyle yaşayan Hadise, çalışma hayatına 15 yaşındayken bir fırında başlamak zorunda kalmış. Ünlü şarkıcı, o fırında geçen günlerini “O Ses Türkiye” yarışmasının bir bölümünde anlatmıştı!

Bir yarışmacının öyküsünde kendini gördüğünü söyleyen Hadise, “Genç yaşta deli gibi çalışmak nedir, çok iyi bilirim” dedi. Okul harçlığını çıkarmak için fırında kasiyerlik yapan Hadise, kovulmakla yüz yüze kalınca patronuna temizlik yapmayı teklif etmiş. Bu şekilde işine devam eden Hadise, sonra da bir giyim mağazasında çalışmış.

Hadise fotoğrafı

Pazarlama okumak için üniversiteye başladığında da çalışan Hadise, çok geçmeden müzik kariyerine adım atmış.

“Kim bu Türk kızı?”

Hadise fotoğraf

Hadise, 2003’te Belçika’daki bir şarkı yarışmasına katıldığında henüz 18 yaşındaydı. Yarışmada dikkat çeken Hadise, ilk albümünü 2005’te çıkardı. Müzik listelerinde önemli başarılar elde edince de Türk basınının dikkatini çekti. “Kim bu Türk kızı” diye sürekli kendisinden bahsedilen Hadise, 2008’de ilk Türkçe şarkısı “Deli Oğlan”ı çıkardı. 2009’da Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’ye kazandırdığı dördüncülükten sonra da sırtı yere gelmedi!

Hadise fotoğraf

Ünlü şarkıcının yarışmacıya da söylediği gibi “çok çalışırsan, çok istersen” galiba sonunda oluyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz