HAK – İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan Dizileri Eleştirdi.

admin

Haberler

24 Aralık 2015

HAK – İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan Dizileri Eleştirdi.

Hak – İş Konfederasyonu bu yıl dördüncüsünü yaptığı ‘Emeğe Saygı’ temalı kısa film yarışması için bir ödül töreni daha düzenledi. Hak –İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ise program dahilinde yaptığı konuşmasında sinema, tiyatro gibi kültür aktivitelerinin kökeninde insan ve emek olduğunu belirtti. Yarışmanın asıl amacının gençleri ve sendika üyelerini sinema konusunda bilgilendirmek olduğunu söyleyen Arslan, ‘Önümüzdeki yıl yapılacak olan yarışmamız beşinci kere düzenlenmiş olacak. Uluslararası sendikal dayanışmanın bir parçası da bu olacaktır. İş yaptığımız yaklaşık 50 ülkeden 60’ın üzerinde konfederasyon ile iletişim halindeyiz.’ şeklinde konuştu.

3 Saatlik Diziler Yayınlanıyor

Türkiye’de yayınlanan dizileri de eleştiren Arslan, ‘Demokratik, gelişmiş ve çağdaş herhangi bir ülkede 3 saat süren bir dizi bölümü göremezsiniz. Türkiye’de 3 saatlik uzun dizi süreleri var. Neredeyse her yeni dizi 3 saat boyunca sürüyor. Tahmin edersiniz ki, 3 saatlik bir dizinin çekimi günler sürebiliyor. Bu da oyuncuların ve diğer emekçilerin setlerde zorluklar yaşamasına sebep oluyor. Biz bu sistemin yakın bir zaman içerisinde yeni kanunlar ile düzenlenmesini istiyoruz.’ dedi.

Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da dizilerle ilgili eğitimci kadrolarını oluşturmak üzere olduklarını ve dizilere eğitimci gözüyle bakılması gerektiğini söyledi. Dizi kanalları ile toplumun dejenere edilmesinin ve ahlak kurallarının hiçe sayılmasının yanlış olduğunu söyleyen Ali Yalçın, ‘Projemiz bittiği zaman herkes için en hayırlısı olacaktır.’ dedi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz