Hande Yener’e Bir Şok Daha! Şarkıcının Yeni Albümü Sansürlendi!

Aleyna

Haberler

9 Ekim 2020

Hande Yener’e Bir Şok Daha! Şarkıcının Yeni Albümü Sansürlendi!

Hande Yener, üç yıllık bir aranın ardından çıkardığı yeni albümü “Carpe Diem” ile bomba gibi bir dönüş yaptı. Görsel tanıtım üzerine yoğunlaşan ve şarkıların tamamına klip çeken Yener’in albüm kapağı İran’da sansürlendi.

2000’li yıllarda Türkçe pop denince akla gelen ilk isimlerden olan ve “kraliçe” olarak nitelenen Hande Yener, uzun süren sessizliğine Carpe Diem albümüyle son verdi. Albüm hazırlıkları sırasında özellikle imajına ve stiline önem veren ünlü popçu, albüm kapağından tanıtım fotoğraflarına kadar titizlikle çalıştı. Ancak klipleri hakkında esinlenme iddiaları bulunan şarkıcının albüm kapağı da sansüre uğradı.

Kariyerinin 20. Yılında Görsel Albüm Tanıtımı

Hande Yener, özellikle kariyerinin başlarında her zaman yeni şeyler denemeye çalışan ve klipleri için hiçbir masraftan kaçınmadan bu çizgiyi yansıtmaya çalışan biriydi. Kariyerinin 20. yılı şerefine albümdeki tüm şarkılara klip çeken Yener, imaj konusunda oldukça titiz davrandı.

Tüm şarkıları kliplendirmek “görsel albüm tanıtımı” olarak biliniyor. Beyonce gibi dünya starlarının izlediği bu yolu takip eden Yener, kraliçelik iddiasını da bu şekilde ortaya koydu.

“Esinlenme” İddiaları

Hande Yener'in ve Miley Cyrus'ın klibinin karşılaştırması

Ancak ünlü popçunun başı yine esinlenme iddiaları ile dertte. Daha önce çektiği çoğu klip Madonna’nın kliplerine benzetilen Hande Yener’in Kelepçe klibi de Roisin Murphy’nin ‘If We’re In Love’ klibinin neredeyse aynısıydı.

Yener, şimdi de Senden Çok klibinde Miley Cyrus’ın son klibinden “esinlendiği” iddiaları ile gündemde.

Albüm Kapağı Sansürlendi!

Hande Yener'in sansürlenen albüm kapağı

Hande Yener’in başındaki asıl dert ise esinlenme iddiaları değil. Carpe Diem albümü yurt dışında da piyayasaya çıkan Hande Yener’in albüm kapağı İran’da sansüre uğradı. En güçlü yanı görselliği olan albümünün başına gelenlerle ilgili Hande Yener henüz bir açıklama yapmadı.

İlk Kez Olmadı

Hande Yener

Hande Yener’in klipleri Türkiye’de de pek çok kez sansürlendi. En dikkat çekeni ise Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) “Hipnoz” şarkısının klibini yayınlamaması için TV kanallarını uyarmasıydı.

Ayrıca TRT Müzik’te yayınlanan “Hey Gidi Günler” programında da “Hoşgeldiniz” klibinde yer alan mayolu görüntüler kesilmişti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz