Hazal Kaya Her Zaman Çok Cesurdu! “Bu sahneyi çekmem” Dedi Başına Gelmeyen Kalmadı!

Aleyna

Haberler

2 Aralık 2020

Hazal Kaya Her Zaman Çok Cesurdu! “Bu sahneyi çekmem” Dedi Başına Gelmeyen Kalmadı!

Ünlü oyuncu Hazal Kaya son dönemlerde sık sık kadın hakları konusundaki duruşunu ortaya koyan açıklamalar yaptı. Kaya’nın prim yapmak istediğini söyleyenler olsa da ünlü oyuncu zamanında bu duruşunun bedelini ödedi.

Ünlü oyuncu Hazal Kaya son dönemde kadın hakları, annelik ve sektörde kadınlara yapılan ayrımcılıklarla ilgili cesur açıklamalarıyla gündemi sarstı. Çoğu kişi bu açıklamaları ve Hazal Kaya’yı desteklese de bazı kesimler onu prim yapmakla da suçladı. Kaya’nın bu konuları gündeme gelmek için kullandığını ve insanların hassasiyetinden çıkar sağlamak istediğini öne sürenler oldu. Ancak bilmedikleri bir durum vardı!

Annesi Mor Çatı’nın Kurucusu!

Ayşegül Kaya ve Hazal Kaya

Hazal Kaya’nın annesi Ayşegül Kaya, ünlü kadın hakları derneği Mor Çatı’nın kurucularındandı. Böyle bir ortamda büyüyen Kaya, sonraki yıllarda da kadın haklarıyla ilgili pek çok eylemde ve projede yer aldı. Oynadığı projelerde de bu doğrultuda hareket etmeye çalışan oyuncu bunun bedelini de ödedi!

Sette Rest Çekti!

Hazal Kaya

Hazal Kaya, “Adını Feriha Koydum” dizisinde başrol oynarken ağır eleştirilere maruz kaldı. Boyu kısa olduğu için partneri Çağatay Ulusoy’la oynarken takoz kullanan Kaya’nın bu görüntüleri aylarca alay konusu oldu. Ama sektörde bu şekilde oynayan pek çok oyuncu vardı! O dönem sürekli ağır eleştirilere maruz kalan ünlü oyuncunun asıl sıkıntısı ise setteki bir sahneyle ilgiliydi.

Hazal Kaya

Senaryoya göre Hazal Kaya’nın dizide canlandırdığı Feriha karakteri bir sahnede zorla bekaret kontrolüne götürülüyor, sonra da hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyordu. Kaya, sette rest çekti ve “Bu sahneyi oynamam” dedi! Henüz kariyerinin başında olan 21 yaşındaki genç bir oyuncu için çok cesur bir hareket. Sonuçta, bugün feminizm önderi sayılan pek çok oyuncunun geçmişte rezalet sahnelere “evet” dediğini ve “Çok gençtim” diyerek kendini savunduğunu görüyoruz!

Psikolojik Sorunlar Yaşadı!

Hazal Kaya

Hazal Kaya bu cesur hareketinden sonra sette ve özel hayatında büyük zorluklar yaşadı. Bu yüzden herkesin üstüne geldiğini söyleyen Kaya, o dönem psikolojik sorunlar yaşadığını söyledi. Hatta Kaya’nın şeker hastalığı da o zamanlar çıkmış.

Gerçekten de, o dönem rol arkadaşları bile Hazal Kaya’yı eleştirmekten geri kalmadı. Kaya’nın rol arkadaşı Ayşegül Çidamlı, “Hazal ‘Kadın burada küçümseniyor, oynamam’ dedi. Ben de ‘Bekaret kontrolüne Feriha gidiyor, sen değil. Rolünle gerçeği karıştırma’ dedim. Bu sahneden sonra Hazal bir daha toparlayamadı” dedi, üzerine Kaya’yı kötüleyecek başka sözler de etti! İşin kötüsü, o zamanlar Hazal Kaya yerine Ayşegül Çidamlı haklı görüldü. O zamanlar Kaya’nın üzerine gidenler de ünlü oyuncunun deyimiyle feminizm “moda” olunca kadın haklarını savunmaya başladı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz