İngiltere’de Hull City’i Satın Alan Acun Ilıcalı’dan Duygusal Veda: “Evimizdeki Son…”

Aleyna

Haberler

2 Mayıs 2023

İngiltere’de Hull City’i Satın Alan Acun Ilıcalı’dan Duygusal Veda: “Evimizdeki Son…”

TV8’in sahibi Acun Ilıcalı, başarılarına başarı katarak yoluna devam ediyor. Medya patronu sıfatının yanında sporu, özellikle de futbolu ne kadar sevdiğini bildiğimiz Acun Ilıcalı, geçtiğimiz yıl İngiltere’nin Championship ekibi Hull City’i satın almış ve takım için pek çok yatırım yapmıştı. Hatta Acun Ilıcalı’nın şimdilerde İrlandalı bir takımı daha almaya hazırlandığı iddia ediliyor. İrlanda merkezli LMFM’in haberine göre, Acun Ilıcalı’nın hedefindeki kulübün İrlanda Premier Lig’de mücadele eden Dundalk FC olduğu söyleniyor. Acun Ilıcalı’nın, İrlanda kulübünü satın alarak genç oyuncularına burada forma şansı vereceği ifade ediliyor. Ünlü medya patronunun yeni bir takım alıp almayacağı henüz belirsiz ancak Acun Ilıcalı bugün Instagram’da paylaştığı video ile takipçilerine teşekkür ederek, duygusal anlar yaşadı.

Acun Ilıcalı’dan Duygulandıran Veda

Türkiye’den de birçok futbolcuyu takımı Hull City’e transfer eden Acun Ilıcalı; Ozan Tufan, Jean Michael Seri, Adama Traore, Doğukan Sinik, Dimitrios Pelkas, Allahyar Sayyedmanesh, Oscar Estupinan ve Benjamin Tetteh gibi Türkiye’den tanıdığımız isimleri kadrosuna katmıştı. bugün Instagram hesabında sezon sonu paylaşımı yaparak duygusal anları takipçileriyle paylaştı: “Hull City’deki, evdeki son maçımızdı… Her dakikasından büyük zevk aldığım, her dakikasında aile olduğumuzu hissettigim, benim için unutulmaz geçen bir sezondu.. Çok güzel bir veda akşamı yaşadık. Taraftarımızın Türk bayraklarıyla maça gelip Status Quo’nun şarkısını ‘Turks all over the world’ şeklinde söylemesi bize çok güzel bir jest oldu… İnşallah yeni sezonda daha güzel günleri beraber yaşayacağız. ??”

Acun Ilıcalı Hull City’i satın aldıktan sonra; “Bugün en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için mutluyum. Hull City ile birlikte güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Çok büyük hayallerimiz ve hedeflerimiz var. Bu güzel şehrin muhteşem taraftarlarıyla başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” şeklinde konuşmuştu. Hull City’nin eski sahibi Ehab Allam, “Acun Ilıcalı, taraftar kitlesiyle olan ilişkiyi yeniden inşa edecektir. Taraftarların can attığı ve hak ettiği başarıyı bu kulübe getirecek kişi o” demişti. Yıl boyunca takımını yalnız bırakmayan Acun Ilıcalı, son maçta da Türk taraftarlarla Hull City’e desteğini esirgemedi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz