İrem Sak: “Silah alıp sokaklara çıkmadım”

Aleyna

Haberler

5 Ekim 2020

İrem Sak: “Silah alıp sokaklara çıkmadım”

Bu sezon Çukur dizisinde oynayan İrem Sak, Covid-19 testi yaptırdığı hastanenin çıkışında görüntülendi. Sak, dizilerin şiddeti teşvik ettiğine dair söylemleri eleştirdi.

Komedi yapımlarında oynadığı rollerle üne kavuşan İrem Sak, bu sezon Çukur dizisine dahil olarak ters köşe yaptı. Sak, Nişantaşı’nda Covid-19 testi yaptırdığı hastanenin kapısında görüntülendi. Set ekibinin her hafta düzenli olarak test yaptırdığını aktaran Sak, kurallara dikkat etmeleri sayesinde bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadıklarını söyledi. Sak, maskesiz oynadıkları için bu süreçte tedbirli olmaya çalışarak kimseyle görüşmediğini ifade etti.

Değişen Sadece Senaryo

Oyuncu İrem Sak

Yalan Dünya, Güldür Güldür, Ölümlü Dünya gibi başarılı komedi yapımlarıyla tanınan İrem Sak, Çukur’da ilk kez kötü bir karakteri canlandırıyor. Koçovalılar’ın yeni düşmanı Erdenet ailesinin kızları Seren Erdenet’i canlandıran oyuncu komediyle farkın ne olduğunun sorulması üzerine, “Benim için sadece senaryo değişiyor. Yaptığımız iş aynı” dedi.

“Şiddet dizilerde değil gerçek hayatta var”

Türkiye’de 20 yıldır bitmeyen Çukur vb. dizilerin şiddeti teşvik edip etmediği tartışması hakkında Sak’ın fikri bunun böyle olmadığı. Sak, “Çukur’da hikayeye hakim olmak için bölümleri izlerken elimde silahla dışarı çıkasım gelmedi. Her şiddet izleyen mafyaya dönüşmez, o sizde varsa olur” dedi. Gençliğe rol model olmak gibi bir misyon taşımadığını belirten Sak, “Şiddet dizilerde değil gerçek hayatta var. Biz o hayatları anlatıyoruz” diyerek Çukur dizisini savundu.

Akıllara “Ramo” Tarışması Geldi

Mafya dizilerinin şiddeti körüklediği ve özellikle gençleri olumsuz etkilediğine dair tartışmalar neredeyse 1998’de yayınlanan Deli Yürek dizisinden beri devam ediyor. İki hafta önce RTÜK’ün resmi Twitter hesabından 11 yaşındaki bir çocuğun Ramo dizisini şikayet ettiği mesajın paylaşılması tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Ramo dizisi hakkındaki şikayet mesajı

Mesajın paylaşılmasından sonra Ramo’nun başrol oyuncusu Murat Yıldırım da bu söylemlere şu tweetle tepki gösterdi.

Dizilerin topluma olan etkileri hakkında diğer oyuncuların ne diyeceği merak ediliyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz