Çok şaşıracaksınız: Sihirli Annem Oyuncuları ve Şimdiki Halleri

Aleyna

Kanal D

2 Ekim 2020

Çok şaşıracaksınız: Sihirli Annem Oyuncuları ve Şimdiki Halleri

2003 senesine damgasını vuran Sihirli Annem dizisini hangimiz sevmemiştik ki! Bayılırdık her Pazar akşamı bu diziyi izlemeye. Hatırlar mısınız bilmiyorum, tam böyle ertesi gün okul olurdu. Üzerimizde pazar gününün stresiyle otururduk. Sonra bir açardık televizyonu Sihirli Annem başlıyor! Hepimiz nasıl da sevinirdik. Peki Sihirli Annem oyuncularının şimdiki hallerini siz de merak ediyor musunuz? Ben çok merak ettim ve bir hayli araştırdım. E hadi o zaman hız kaybetmeden başlayalım!

İnci Türkay – Betüş

15 Temmuz 1972 İzmir doğumlu usta oyuncu İnci Türkay, asıl ününü Sihirli Annem dizisiyle beraber yakaladı. Kendisi Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Eğitimini tamamladıktan sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda senelerce çalışmıştır. Hayatının uzun bir dönemini oyunculuk yaparak geçirdiğini söylemek mümkün. Günümüzde kendisini hiçbir projede göremiyoruz ama her an bir sürpriz yapmasını bekliyoruz.

Betüş karakteri her zaman pozitif olması ile hep bana kendimi huzurlu hissettirmiştir. Evde herhangi birisi mutsuz olduğu an Betüş devreye girer ve herkesi bir anda huzurlu hissettirirdi. Aşılamayacak hiçbir zorluğun olmadığını daha küçük yaşlardayken Betüş karakterinden öğrenmiş olan kocaman bir nesil var ve ben de o nesilden biriyim! Betüş her zaman hepimize iyiliği aşılamaya çalışan harika bir karakterdi. Birçoğumuz onun tavsiyelerine günlük yaşamımızda da uyuyorduk.

İnci Türkay’ın şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

All about olive trees❤️

❤️Ali nin Annesi❤️ (@inciturkay)’in paylaştığı bir gönderi ()

Şahap Sayılgan – Sadık

blank

3 Mart 1966 İzmir doğumlu oyuncu Şahap Sayılgan, asıl çıkışını Ferhunde Hanımlar dizisi ile yapmıştı. Kendisi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü mezunudur. Meslek hayatına tiyatroyla başlayıp sonrasında dizi ve filmlerde rol almıştır. Yine de en kalabalık kitleye Sihirli Annem dizisiyle beraber ulaştığını söylemem mümkün.

Sadık, dizide Betüş’ün eşi olan karakterdi. Sadık tamamen kendi halinde bir adam. Ailesine düşkün, eşini henüz kaybetmiş birisi. Karşısına bir anda Betüş çıkıyor ve birbirlerine aşık oluyorlar. Sonrası malum, kusursuz bir aile oluyorlar. Sadık’ın en belirgin özelliği mükemmel bir baba olması diyebilirim. Hani her zaman yanında olduğunu bildiğiniz, babacan diye nitelendirdiğiniz kişiler vardır ya, Sadık tam olarak o işte. Dizi boyunca da bu kusursuz karakterini hiç bozmayan Sadık, hepimizin sevdiği bir isim olmuştu.

Nevra Serezli – Dudu

blank

9 Ağustos 1944 Ankara doğumlu usta oyuncu Nevra Serezli, aynı zamanda seslendirmeleri ile de ün kazanmıştır. Robert Koleji’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Amerika’da tiyatro eğitimi alan Serezli, oyunculuk konusunda başarıya giden yolu emin adımlarla aşmıştır. Sihirli Annem dizisinde sesiyle yer alan Metin Serezli, Nevra Serezli’nin eşidir.

Meşhur mu meşhur Dudu peri! Dudu, Betüş perinin annesidir. Ama kimse bugüne kadar böyle enerjik bir anne görmemiştir kesinlikle. Dudu, kızı Betüş’ün bir fani ile evlenmiş olmasından hiç memnun değil. Bu yüzden sürekli olarak Sadık ve Betüş’ü ayırmaya çalışıyor. Yine de ona kötü bir karakter diyemiyorum çünkü aslında pamuk gibi bir kalbi var. Diziyi izlerken de bundan emin oluyorum. Eşi Taci’yi sırf fani olduğu için onu kaybetmemek amacıyla köpeğe dönüştürmüş olduğunu biliyor muydunuz?

Nevra Serezli’nin şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

@nevraserezli’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Defne Joy Nayman Foster – Eda

blank

Defne Joy Nayman Foster 2 Eylül 1975 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. 2 Şubat 2011 tarihinde ise ne yazık ki kendisini İstanbul’da kaybettik. Oyunculuk dışında DJ’lik, sunuculuk ve görüntü yönetmenliği de yaptı. Alaylı bir oyuncudur, bu işin eğitimini almamıştır. Eğitim almamış olmasına rağmen oyunculuğu pek çok eleştirmen tarafından takdir edildi.

Eda fazlasıyla şirin ve ilgi çekici bir kız. Betüş’ün küçük kız kardeşi olduğunu da hatırlatayım. Eda’nın kendine has bir dünyası var. Annesi Dudu Peri sık sık onu kendi tarafına çekmeye çalışsa da Eda annesine hiç inanmıyor, her zaman bildiğini okuyor. Bence Eda karakterine daha da yoğunlaşabilirlerdi ama artık yapacak bir şey yok tabii. Yine de ben Eda karakterini unutamıyorum ve çok seviyorum. Arada bir dizinin kısa videolarını izlerken de beni güldüren kişilerin başında hep Eda karakteri geliyor!

Metin Serezli – Taci

blank

12 Ocak 1934 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu Metin Serezli, 10 Mart 2013’te aramızdan ayrıldı. Metin Serezli, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi gibi bölümlerde eğitim aldı. 1954 senesinde ise İstanbul Üniversitesi Gençlik Tiyatrosu’nda ilk kez oyunculuk yoluna adım attı.

Taci aslında Betüş ve Eda’nın babası, Dudu perinin de eşi. Ama Dudu peri sihir yoluyla onu bir köpeğe çeviriyor. Pug cinsi sevimli bir köpek görünümünde olan Taci her zaman dizide en sevdiğim karakterlerden biri olmuştur. Ona yazılan repliklerin sempatisini hemen hissediyorsunuz. Spoiler vermiş olmayayım Taci’nin sonu ne olacak biraz merak edin! Şaka bir yana dizi boyunca Taci’nin sahnelerini izlerken çok eğleniyor insan.

Mümtaz Sevinç – Umur

blank

9 Şubat 1952 Elazığ doğumlu Mümtaz Sevinç de aramızdan ayrılan oyunculardan maalesef. Kendisini 24 Ocak 2006’da henüz 53 yaşındayken kaybetmiştik. Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra sanat yaşamına 1978 senesinde Ankara Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde atılan usta oyuncu birçok yapımda rol aldı.

Umur Bey, Sadık’ın değişik mi değişik patronu! Değişik diyorum çünkü bu karakterin hareketleri gerçekten normal dışı. Asla bir patron samimiyetsizliği yok, aksine çok samimi bir insan. Hatta öyle samimi ki Sadık’ın evinden çıkmıyor çoğu zaman. Umur Bey’in Dudu periye aşık olduğu gerçeğini de buraya iliştirmiş olayım, asıl olaylar oradan sonra başlıyor çünkü. Zaten çoğunuz bunu biliyor. Ama yine de izlerken hala yeniden değil de sıfırdan izliyor gibi hissediyorum. Mümtaz Sevinç’in usta oyunculuğu sayesinde bu durum daha belirgin hale geliyor.

Gizem Güven – Ceren

blank

31 Aralık 1993 İstanbul doğumlu güzel oyuncu Gizem Güven, 3 yaşından bu yana ekranlarda yer alan bir isim. Direkt TV dünyasının içine doğduğunu söylemek mümkün. Sihirli Annem ve Selena gibi Türkiye’nin sevgilisi olmuş dizilerde her zaman Gizem Güven’i başrolde gördük. Bir süre önce dünya evine giren genç oyuncu Instagram’da sık sık eşiyle birlikte çekildiği fotoğrafları paylaşıyor.

Sadık’ın ikinci çocuğu güzeller güzeli Ceren’e geldi sıra. Ceren uyumlu, eğlenceli ve çabuk öğrenen tatlı bir çocuk. Zaman zaman abisi Cem ile kavga etseler bile birbirlerine aşırı düşkün olduklarını her seferinde görüyoruz. Bence Ceren’in tek olumsuz yanı hassas biri olması. Onu kırmak çok kolay, pek güçlü bir karakter olamıyor bu yüzden. Ama kalbi gerçekten de tertemiz! Kimsenin kötülüğünü düşünmemeye odaklanmış bir genç kız olan Ceren’in dizi ilerledikçe büyüdüğünü görmek de insanı bir hayli duygulandırıyor yahu.

Gizem Güven’in şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Gizem Güven (@gizemguven8)’in paylaştığı bir gönderi ()

Damla Ersubaşı – Tuğçe

blank

1993 doğumlu sempatik oyuncu Damla Ersubaşı, henüz 6 yaşındayken Yılan Hikayesi dizisinde oynadı. Daha sonra ise Sihirli Annem dizisinde rol aldı. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Ben Bilmem Eşim Bilir programında asistanlık yapmıştır. 2016 senesinde dünya evine girdi, iki kızı var.

Tuğçe, evin oğlu Cem’in gerçek aşkı! Tuğçe, sürekli Cem’in evine gelen, ailesiyle yemek yiyen, hoş sohbet bir kız. Tuğçe’nin karakter gelişimine baktığımda eksik kaldığını görüyorum. Bence Tuğçe’yi daha iyi tanıyabilirdik ama dizide ona çok yer verilmedi. Hep Cem’in tatlı sevgilisi olarak hatırladık onu. Tuğçe yine de çok sevdiğim bir karakter oldu. Çünkü çıtı pıtı ve kendi halinde bir çocuktu. Hanım hanımcık diye nitelenen insan tipi Tuğçe için öyle uygun oluyor ki.

Damla Ersubaşı’nın şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Damla? (@damlaersubasi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Buğra Özmüldür – Cem

blank

21 Nisan 1991 İstanbul doğumlu olan oyuncu Buğra Özmüldür, daha 9 yaşındayken Sinan Çetin’in reklam filminde rol aldı. Reklamlarda sergilediği oyunculuk Sihirli Annem’in yönetmeni tarafından çok beğeniliyor ve Özmüldür TV oyunculuğuna ilk adımını atmış oluyor. Kendisini bugünlerde herhangi bir proje içerisinde görmüyoruz fakat işler değişebilir elbette.

Evin oğlu Cem, hafiften şımarık bir çocuk. Ama bu şımarıklığıyla kimseyi kırmayı ya da üzmeyi hedefleyen biri değil. Aksine bir yandan da hassas biri olduğunu söyleyebilirim. Ailesi ve Tuğçe, Cem’in en hassas yanı. Onlardan birine bir şey olacak olsa hemen dişlerini ortaya çıkarıveriyor. O derece seviyor ailesini. Cem’i nitelerken ailesine bağlı bir çocuk olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim bu yüzden. Tabii bu durum bazen üzülmesine neden oluyor ama Cem yine de ailesinden bir an olsun vazgeçmiyor.

Buğra Özmüldür’ün şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Buğra Özmüldür (@bugraozmuldur)’in paylaştığı bir gönderi ()

Zeynep Özkaya – Çilek

blank

23 Ocak 1998 doğumlu Zeynep Özkaya; Altındağlı, İki Aile, Eyvah Halam, Sihirli Annem gibi birçok dizide rol aldı. Şimdilerde kendisini herhangi bir projede görmüyoruz fakat bir YouTube kanalı var ve oradan günlük içerikler paylaşıyor. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde akademik hayatına devam ediyor.

Minik Çilek diziye sonradan dahil olan bir isim olarak karşımıza çıkmıştı. Turuncu saçları ve çilleriyle çok sevmiştim bu sevimli karakteri doğrusu. Çilek’in karakter gelişimi yarım kalmadı, hatta Ceren ve Cem’in bile önüne geçti diyebilirim. Yaptığı sihirler ve komikliklerle hepimizin kalbini çaldı Çilek. Çilek’i kişilik olarak tek bir kelimeyle özetleyebilirim: eğlenceli! Hatta bu eğlenceli hal öyle bir boyutta ki Çilek’in birçok sahnesi defalarca çekildikten sonra sonuca gidebiliyormuş, çünkü küçük hanım seti çok fazla eğlendiriyormuş. Tam bir sevgi pıtırcığı anlayacağın!

Zeynep Özkaya’nın şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Zeynep Özkaya (@zeyneppozkayaa)’in paylaştığı bir gönderi ()

Zuhal Topal – Suzan

blank

23 Eylül 1976 İstanbul doğumlu oyuncu ve sunucu Zuhal Topal, 12 senedir müzisyen Korhan Saygıner ile evli. Kendisini Sihirli Annem ve Selena gibi dizilerde izledik. Bunun yanı sıra uzun bir dönem evlilik programı da sundu. Şu anda kaynanaların ve gelinlerin yarıştığı bir program olan Zuhal Topal ile Sofrada adlı programı sunuyor.

Suzan, Betüş’lerin komşusuydu. Zamanla yakın arkadaş oldular ve aralarından hiç su sızmadı. Suzan, eşi Avni ile ciddi sorunlar yaşayan bir kadın gibi gösterilse de Avni’nin haklı olduğunu hepimiz biliyorduk. Suzan’ı anlatmam gerekirse eğer kesinlikle günlük yaşamın rutinine kendini kaptırmış tamamen normal bir insan olduğunu söyleyebilirim. Ama bir derece de olsa fevri biri bence, çabuk sinirleniyor ve herkese karşı bir savunma biçimi alıyor. Biraz sakinleşse çok tatlı kadın Suzan ama işte!

Zuhal Topal’ın şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Zuhal Topal Saygıner (@zuhaltopal)’in paylaştığı bir gönderi ()

Suat Sungur – Avni

blank

1 Mart 1961 Denizli doğumlu olan usta tiyatro oyuncusu Suat Sungur, İzmir Gençlik Tiyatrosu’nun kuruluş çalışmalarında yer almış önemli bir isimdir. 1981 senesinde ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. Birçok kişi kendisini Sihirli Annem dizisinde hayat verdiği Avni karakteri ile tanıdı.

Avni, Betüş ve ailesinin sihir yaptığını görüyor ama Suzan’a bunu bir türlü kanıtlayamıyor. Denemediği yol kalmıyor. Avni bu açıdan beni çok üzen bir karakter olmuştu, çünkü bir şeyler görüyor ama kanıtlayamıyordu. Suzan da sürekli Avni’nin üzerine giderek kavga çıkmasına neden oluyordu. Avni’yi tanımlayacak olursam saf birisi olduğunu söyleyebilirim. Saf ve tamamen kendi halinde biri. Kimseye bir zararım dokunmasın diyor ama komşusunun evini gözetlemeden de bir türlü duramıyor. E biliyorsunuz, gördüğü şeyler var.

Suat Sungur’un şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Suat Sungur (@suatsungur1)’in paylaştığı bir gönderi ()

Süeda Çil – Firuze

blank

Süeda Çil, 11 Mayıs 1969 Ankara doğumlu usta oyuncu. Aynı zamanda yardımcı yönetmenlik de yaptı. Kendisini Kaygısızlar, Sihirli Annem, Selena, Benim Annem Bir Melek gibi birçok önemli dizide izledik. Çil, İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısıdır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan usta oyuncu 1990 senesinde Şehir Tiyatroları kadrosuna girdi.

Evin işlerini Firuze hallediyordu. Firuze karakterini ”sıcak çikolata yapayım mı?” sorusuyla özetleyebilirim. Çok anaç ve sevecen bir karakterdi. Sürekli çocuklara sıcak çikolata yapar, onları çok sever ve dertlerini dinlerdi. Hani dünya tatlısı dediğimiz insanlar vardır ya Firuze tam olarak öyle bir karakter olarak karşımıza çıkmıştı. Aslına bakacak olursak şöyle de diyebiliriz; Firuze, Betüş eve gelene kadar çocukların annesiz hissetmemesi için orada olan güçlü bir karakter. Sanırım onu en çok da bu gücü ile alakalı olarak seviyorum.

Süeda Çil’in şimdiki hali:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

suedacilofficial (@suedac_)’in paylaştığı bir gönderi ()

Gül Onat – Perihan

blank

Gül Onat, 24 Kasım 1953 Ankara doğumludur. Usta oyuncu, Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Onat, ilk oyunculuk deneyimini 1975 senesinde Sefer Seferde adlı filmde gösterdiği performansla sergiledi. Tiyatro kökenli olan oyuncu daha sonra birçok dizi ve filmde rol aldı. Sihirli Annem dizisiyle şimdiye kadar ulaştığı en geniş kitleye kendini tanıttı.

Perihan teyzeeeeeeeeeeee şeklinde herkesin çağırdığı Perihan peri! Sanırım dizide en sevdiğim karakterlerden biri Perihan’dı. Perihan iyiliğe iyilikle, kötülüğe de iyilikle yaklaşan biriydi. Yani kısasa kısas yapıp bir şeyleri çözmeye çalışmazdı. Kötülüğe de iyilikle yaklaşarak her şeyi tatlıya bağlamaktan yanaydı. Bence onun en güzel özelliği de buydu zaten. En kötü olaylar bile Perihan teyzenin tatlı dili ile olumlu sonuçlar meydana getirirdi. Hepimiz başımız sıkışınca çağırabileceğimiz bir Perihan teyzemiz olsun isterdik küçükken. Hatta bazen arkadaşlarımızla Sihirli Annem oyunu oynarken Perihan teyzeeee diye seslenirdik, çok güzel günlerdi.

blank

Bez Bebek Oyuncuları ve Şimdiki Halleri

Benzer Haberler

Roni güney 18 Kasım 2020

bir önceki mesajımi aldınızmı ve diğer karakterleride bu siteye ekleyin ve diğer dizilerdekide bütün karakterleride siteye ekleyin

Arin Deniz 18 Kasım 2020

Küçük ağa dizisinide yapın +1 ✔

Yorum Yaz