Işın Karaca’dan Koronavirüs Önlemlerine Büyük Tepki Geldi! “Bizim de Para Kazanmamız Gerekiyor”

Aleyna

Haberler

6 Kasım 2020

Işın Karaca’dan Koronavirüs Önlemlerine Büyük Tepki Geldi! “Bizim de Para Kazanmamız Gerekiyor”

Işın Karaca, koronavirüs için alınmaya başlanan yeni önlemlerden en çok müzisyenlerin etkileneceğini söyleyerek isyan etti. Uçankuş TV’nin “Canlı Masa” programına bağlanan Işın Karaca, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“Önce Müziği Susturuyorlar”

Işın Karaca, katıldığı programda koronavirüs için yeni önlemler arasında bulunan; saat 22:00’dan sonra eğlence yerlerinin kapatılması kararını sertçe eleştirdi. Zaman zaman gerginliğini gizlemekte zorlanan Karaca, “Şubattan beri evden çıkmıyoruz. Bu sektördeki herkes geçmişte kazandıklarıyla hayatını idame ettirmeye çalışıyor” dedi.

blank

“Bu İşi Hobi Olarak Yapmıyoruz, Bu Bizim Mesleğimiz”

Programdaki sunuculardan olan Sevda Türküsev gelen yasağı destekledi ve saat 22:00’den sonra alkol alınan eğlence yerlerinin daha riskli olacağı yönündeki düşüncelerini ifade edince olanlar oldu. Bu sözlerin üzerine sinirlenen Işın Karaca ise “İnsanlar sabah 8’de minibüsle işlerine giderken hastalık bulaşmıyor mu? Bu daha çok riskli değil mi?” diyerek çıkıştı.

blank

“Müzik Sektörü İkinci Bir Dalgayı Kaldıracak Güçte Değil”

Müzik sektörünün şu anda 500 bin çalışanı olduğunu dile getiren Işın Karaca; “Devlet büyüklerimizin bilgisine arz ediyoruz. Bu sektördeki binlerce insan kimsenin eline bakmadan çalışmak istiyor. Dilenmiyoruz. Biz getirilen hiçbir kurala karşı değiliz. Hepimizin ortak derdi ortak! Bir an önce şu virüsten kurtularak normal hayatımıza devam etmek istiyoruz. Ama bizler açken hangi savaşla baş edeceğimizi bilmiyoruz. Bizim sektörümüz ikinci bir dalgayı kaldıracak güçte değil. Satacak enstrümanımız bile kalmadı” sözleriyle gündeme damga vurdu.

“Siz Hiç Saat 10’dan Sonra Hamamda Kese Atan Tellak Gördünüz mü?”

Önlemlerin alınmadığı eğlence yerlerine devlet tarafından ceza verildiğini söyleyen Işın Karaca, tüm mekanlarda önlemlerin zaten alındığı ve kısıtlamaların saat odaklı getirilmesinin çok saçma olduğunu söyledi. Tüm kısıtlamaların sadece eğlence yerleri çalışanları vurduğunu ve bunun adaletsiz olduğunu dile getiren Karaca; “Ben hiçbir tellak görmedim saat 10’dan sonra kese atan. Siz gördünüz mü?” dedi.

Işın Karaca’ya Hem Destek Hem Tepki

Programdan sonra Işın Karaca’ya destek verenler kadar tepki gösterenler de oldu. Bazı yorumcular Işın Karaca’yı müzik sektöründe çalışan herkesin ağzından konuştuğu ve destek verdiği için tebrik etti. Diğer bir kesim ise Işın Karaca’yı ve tüm ünlüleri doyumsuz olmakla ve hiçbir zaman gelir seviyesi düşük olan halkla empati yapmamakla suçladı. Siz Işın Karaca’nın koronavirüs önlemlerine karşı verdiği tepki hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz