Konserleri İptal Edilmesi İstenen Melek Mosso, Instagram’dan Açıklama Yaptı!

Aleyna

Haberler

7 Haziran 2023

Konserleri İptal Edilmesi İstenen Melek Mosso, Instagram’dan Açıklama Yaptı!

PowerTürk tarafından düzenlenen Müzik Ödülleri’nde “en güçlü cover şarkı” ödülünün sahibi olan Melek Mosso’nun ödülü alırkenki konuşması sosyal medyada gündem olmuştu. Melek Mosso, şunları söylemişti: “Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Sesimiz hiç bir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların, bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam.”

PowerTürk Müzik Ödülleri’nde yaptığı konuşmadan sonra, sosyal medyada hedef gösterilen müzisyen Melek Mosso’nun yaklaşan konserlerinin iptal edilmesi talep edildi. Diken’de yer alan habere göre; Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin organize ettiği ‘Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nde 11 Haziran Pazar günü sahne alacak olan Mosso’nun konserinin iptal edilmesi yönünde baskı yapıldı.

Melek Mosso’dan Açıklama Yaptı!

Tüm bu yaşananların ardından Melek Mosso Instagram hesabından bir açıklama yayınladı;

“Çok üzgünüm… “Seçim kombini” diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir, tanımayanlara da ben, açık yüreklilikle ifade edeyim; öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum. Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi… Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır.

Şimdi, günün sonunda görüyorum ki, artık daha da çok birleşme zamanı. Ayrı gayrı olmadan, bir olma.. Bu gerginlik duvarına bir fuğla da ben koymayacağım. Bu sebeple ben de 8 hazirandaki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hiçbir hesabı olmadan sadece müzik dinlemek, müzik yapmak, isteyenlerle pek yakında buluşacağız. Bu süreçte birleştirici olmak için aldığım kararı anlayan ve saygı duyan herkese teşekkür ederim. Bu vesileyle kırdığım, incittiğim herkesten de özür dilerim. Hepinizi seviyorum.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz