Kör Olma Riski Bile Onu Durduramamış! İşte Suzan Kardeş’in İlginç Hayatı…

Aleyna

Haberler

26 Ekim 2020

Kör Olma Riski Bile Onu Durduramamış! İşte Suzan Kardeş’in İlginç Hayatı…

Son günlerin konuşulan isimlerinden Suzan Kardeş’in hayatı film olabilecek kadar ilginç. On parmağında on marifet olan Kardeş belki bir gün hayatını anlattığı bir film de çeker!

Son dönemin en popüler isimlerinden biri de oyuncu, şarkıcı ve makyöz Suzan Kardeş. Peki bunların hepsini nasıl yapabiliyor? Asıl mesleği ne? Son günlerde çok konuşulan kızı Begüm Kardeş’le ilişkisi nasıl? Gelin, Suzan Kardeş’in enteresan hayatına bir göz atalım.

Kosova’dan Göç Eden Bir Ailenin Kızı!

Suzan Kardeş

Suzan Kardeş 1960 yılında Kosova’da doğmuş. Beş çocuklu geniş bir ailede doğan Suzan Kardeş, Kosova’da azınlık olarak yaşamanın sıkıntılı olduğunu söylüyor. Sekiz yaşında ailesiyle beraber Türkiye’ye göç eden Kardeş, bu süreç için “Ana yurdumuza döndük” diyor. Kardeş, göçmen bir aile olarak bir arada yaşamanın önemini hep bildiklerini ve hiç kopmadıklarını belirtiyor.

Asıl Mesleği Makyözlük!

Suzan Kardeş

Suzan Kardeş, Türkiye’ye göç ettikten sonra çok küçük yaşlardan itibaren çalışmaya başlamış. Bir zamanların meşhur mekanı Figaro Kuaför’de çalışan Kardeş, çıraklıktan yetişmiş. Makyajın diğer yaptıklarına kapı açan asıl işi olduğunu söylüyor.

Yaptığı Atatürk Makyajını Unutamamış

Suzan Kardeş’in en sevdiği makyaj işi bir reklam filmi için Haluk Bilginer’e yaptığı Atatürk makyajıymış. Makyaj ve reklam o dönemde çok ses getirdi.

Makyaj yapmayı çok istediği ama hiç yapamadığı isim ise Zeki Müren’miş. Hep yakın arkadaşlarından birine makyaj yaptıran Zeki Müren için “Elim değsin isterdim” diyor.

“Kör meyhaneci olurum!”

Suzan Kardeş

Suzan Kardeş’in oyunculuk ve şarkıcılıktan önce bir de işletmecilik macerası var. Ciddi bir kaza geçiren Kardeş, bir gözünü kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmış. O zaman da “Kör makyöz olamam ama kör meyhaneci olurum” deyip bu meyhaneyi açmış! 1992’de açıp tam 15 sene işlettiği meyhane babasının lakabı olan Bekriya adını taşıyor. “Bekriya Geceleri” konseptiyle dönemin en ünlü isimlerini sahneye çıkaran Kardeş, bugünlerde aynı konsepti sahneye taşıdığını söylüyor.

Bu İşin Altından da Sezen Aksu Çıktı

Sezen Aksu ve Suzan Kardeş

Suzan Kardeş’in şarkıcılık macerası ise Sezen Aksu’nun başının altından çıktı. Kardeş, Sezen Aksu’ya yıllarca makyaj yaptı ve aralarında özel bir bağ kuruldu. Sezen Aksu’nun bir konserde Kardeş’i “Sen bir hikayesin, artık herkes öğrensin” diyerek sahneye çağırması Kardeş’in hayatını değiştirdi. Suzan Kardeş, Bekriya adlı ilk albümünü yine Sezen Aksu’nun stüdyosunda kaydetti.

Oyunculuk da Yılmaz Erdoğan’ın Hediyesi!

Suzan Kardeş

Yılmaz Erdoğan’ın kurucularından olduğu Beşiktaş Kültür Merkezi’nde (BKM) yıllarca makyözlük yapan Suzan Kardeş, pek çok ünlü oyuncuyla burada tanışmış. Oyunculuğa da BKM yapımı Bir Demet Tiyatro’da başlayan Kardeş’i hala sahnelerde ve Seksenler dizisinde izliyoruz.

Kızı da Kendisi Kadar Eğlenceli

Bu gönderiyi Instagram'da gör

super mom & lucky daughter ❤️

Begüm Kardeş (@strawpervy)'in paylaştığı bir gönderi ()

Suzan Kardeş’in kızı Begüm Kardeş, Instagram paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. En az annesi kadar eğlenceli olan Begüm Kardeş, zaman zaman annesinin tiyatro gösterisi Suzan’a Geldiler’de de sahneye çıkıp izleyenleri gülmekten kırıp geçiriyor.

Aslında Hiç Disiplinli Değilmiş!

Suzan Kardeş

Şarkıcılık, işletmecilik, oyunculuk, yazarlık, YouTube ve TV programları… Sayarken yorulduğumuz işler yapan Suzan Kardeş, aslında hiç disiplinli değilmiş! Kardeş, “Görev adamıyım, gösterilen hedefi elde ene kadar ne yapmam gerekiyorsa yapmaya çalışırım. Bazen de inanılmayacak kadar tembelleşirim” diyor. Bir de disiplinli olsa neler başarırdı acaba?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz