Masumlar Apartmanı Dizisinin Gülben’i Merve Dizdar’ı Kavak Yelleri’nde Görmüştük!

Aleyna

Haberler

9 Aralık 2020

Masumlar Apartmanı Dizisinin Gülben’i Merve Dizdar’ı Kavak Yelleri’nde Görmüştük!

Merve Dizdar’ı 2020’nin Eylül ayında TRT1’de yayınlanmaya başlayan Masumlar Apartmanı dizisiyle biliyoruz. Merve, Masumlar Apartmanı’nın “Gülben”i olarak hayranlarıyla buluşuyor. Meğer biz Merve Dizdar’ı daha ne dizilerde görmüşüz de haberimiz yokmuş!

Merve Dizdar Kim?

Merve Dizdar, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Sonrasında da Kadir Has üniversitesinde ileri oyunculuk programında yüksek lisans eğitimini de tamamladı.

Oyunculuk mesleğine gönül koymuş bir kere tüm eğitimleri tamamlayarak ekranlarda yerini aldı.

İlk Filmi “Bir Ses Böler Geceyi”

Merve Dizdar, 2011 yılında oyunculuk kariyerine ilk adımı attı. Cem Davran’la birlikte rol aldığı “Bir Ses Böler Geceyi” filminde başrol olarak oynadı.

Kavak Yellerini Biliyor Muydunuz?

Merve Dizdar aslında o kadar eskilerden beri hayatımızda ki hiçbirimiz fark etmemişiz. 2010 yılında Kavak Yelleri dizisinin 4. sezonunda konuk oyuncu olarak küçük bir rol alan Merve Dizdar “Saliha” karakterine bürünmüştü.

Geniş Aileyi Duyunca Şaşıracaksınız!

Merve Dizdar, Kavak Yelleri’nden sonra Star TV’de yayınlanmaya başlayan ve tüm Türkiye’yi gülmekten kırıp geçiren Geniş Aile dizisinde rol aldı. 3 sezon süren başarılı dizide de yine konuk oyuncu olarak ekranlardaydı.

Doksanlar’da da Merve Dizdar!

Sene oldu 2013! Merve Dizdar da kariyer basamaklarını yavaş yavaş tırmandı. Sonucunda da kendini “Doksanlar” dizisinde buldu. Doksanlı yılları anlatan komedi dizisinde Merve, Emre karakterine aşık olan “Selin”i canlandırıyordu.

Kırgın Çiçekler’in İrem’i

Tarih çizgisi 2015’e geldiğinde Merve Dizdar’ın o dönemin fenomen dizilerinden biri olan Kırgın Çiçekle’de oynadığını görüyoruz. Valla ben bu dizide onu hatırlamıyorum. Hatırlayanlar vardır mutlaka!

Aynı sene Kertenkele dizisinde de konuk oyuncu olarak oynayan Merve Dizdar, bu dizide de İrem karakterine can vermişti.

7 Yüz (Büyük Günahlar)

2017 yılına geldiğimizde Merve Dizdar’ı Blu TV’nin yayınladığı bir dizide görüyoruz. Bunu Blu TV izleyenleri dışındakiler çok hatırlamayabilir. Bu dizide “Nihal” karakterine can veren Merve, yine Cem Davran’la birlikte rol almıştı.

Vatanım Sensin’de Merve!

2017 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Vatanım Sensin’i bilirsiniz. İzmir’in işgali dönemini başarıyla anlatan dizide Bergüzar Korel ve Halit Ergenç başrol oynamıştı.

Dizide Merve Dizdar’ı “Efsun” karakteriyle görmüştük. Hatırlamayanlar çok şaşıracak!

Mucize Doktor Son!

Merve Dizdar’ın Masumlar Apartmanı dizisinden önce son oynadığı dizi de Mucize Doktor olmuş! Güzel oyuncu 2020 yılının başlarında “Damla” karakterine can vermiş.

Benzer Haberler

Adanalı Zekeriya Ö. 10 Aralık 2020

Hep Gülben hep Gülben,kimse Zekeriya’yı konuşmuyor,küseceğim,vallaha satarım köyü ha:)

Yorum Yaz