Masumlar Apartmanı’nın İnci’si Farah Zeynep Abdullah “Bakımsızlık” Eleştirilerini Cevapladı: “Yıl oldu 2021..”

Dilek Yeğin

Haberler

9 Mart 2021

Masumlar Apartmanı’nın İnci’si Farah Zeynep Abdullah “Bakımsızlık” Eleştirilerini Cevapladı: “Yıl oldu 2021..”

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Ayşe Arman’a verdiği röportajda kadın oyuncuların sektörde maruz kaldığı güzellik baskısına isyan etti.

Farah Zeynep Abdullah

Başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah, neredeyse tek bir kötü yapımda bile oynamadı! Bir işin içinde Farah Zeynep Abdullah varsa, izleyeceğiniz şeyin belli bir kaliteye sahip olduğunu garanti edebiliriz. Bir oyuncu daha ne ister ki?

Farah Zeynep Abdullah

Ünlü oyuncu, bu sezon da ekranın en sevilen dizilerinden “Masumlar Apartmanı”nda İnci karakterini oynuyor. Ama hepimiz gibi bir karakter olan İnci bakımsızlıkla, Farah Zeynep Abdullah “rolüne özen göstermemek” ve “kilolu olmakla” suçlanıyor! Bu yüzden, ünlü oyuncunun zaman zaman dizinin takipçileriyle sosyal medyada tartıştığı bile oluyor. Bugünkü Ayşe Arman röportajında ise hem izleyicilere hem de sektöre karşı önemli ataklar yaptı!

“Yıl olmuş 2021”

Ayşe Arman, İnci’nin tarzını beğenenler kadar nefret edenler de olduğunu söyleyince, ünlü oyuncu haklı bir tepki gösterdi: “İnci, radyoda çalışan normal bir kız. Ee yıl da 2021. Mavi saçı da olur, piercing’i de. Bunlar artık özgürlük tanımının içinde bile yer alan şeyler değil!

Üstelik karakterin tarzına Farah Zeynep Abdullah’ın da önemli katkıları olmuş. Saçında bir tutam mavi boya olan ve piercing takan oyuncu, ekiple beraber bunların kalmasına karar vermiş. “Ne gerekiyorsa onu giyer, çıkarım. 30 saniyede bile hazırlanırım. Elbette benim de ne hissettiğim önemli. Fiziksel olarak beni çok rahatsız eden veya çok aykırı olduğunu düşündüğüm bir şey varsa söylerim” diyerek oynadığı karakterlerin oluşumuna kendisinin de katıldığını söylüyor.

“İnci tam da böyle biri”

Farah Zeynep Abdullah

İnci’ye bakımsız denildiğini hatırlatan Ayşe Arman’a, “Yani tam da bu olması planlandı. Günlük makyaj yapan, rahat giyinen, kolay hareket edebileceği kıyafetler seçen, sokakta görsek yadırgamayacağımız bir kadın. Aşırı bakımlı değil ama bakımsız olduğunu düşünmüyorum” diyerek karakterini savunuyor.

Dizilerde şatafatlı kıyafetlere, topuklu ayakkabılara, kusursuz ve pürüzsüz makyajlara çok alıştırıldık bence!” diyen oyuncu, “Sabah takma kirpikle uyanılmaz! Gün içinde onca dramla uğraşırken, saçlarınız ahenkle dans etmez!” diyerek sektöre de selam çakıyor.

“Güzellik baskısı son bulsun”

Farah Zeynep Abdullah

Arada şöyle, “Ben Farah olarak güzelliğimi bir göstereyim!” demiyor musun?” sorusuna cevabı çok net: “Farah olarak güzelliğimi göstereceğim yer orası değil ki! İnci nasıl görünmesi gerekiyorsa, öyle görünür.

Kadın oyuncuların üzerindeki güzellik baskısının son bulması gerektiğini söyleyen ünlü oyuncu, “Oyunculuk, toplumsal olarak kabul gören güzellikle ilgili bir şey değil. Rol neyi gerektiriyorsa öyle görünmekle ilgili” diyerek bazı meslektaşlarına da “diss” atıyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz