Selena’nın Leyla’sı Gizem Güven 1999 Depreminde Göçük Altında Kalmış! “Hala gözümün önünde…”

Aleyna

Haberler

31 Ekim 2020

Selena’nın Leyla’sı Gizem Güven 1999 Depreminde Göçük Altında Kalmış! “Hala gözümün önünde…”

Sihirli Annem dizisiyle tanınan Gizem Güven, İzmir’deki deprem sonrası sarsıcı bir paylaşım yaptı. Güven, 1999 depreminde enkaz altından çıkarıldığını paylaştı.

Gizem Güven

Gizem Güven, Sihirli Annem dizisinde canlandırdığı Ceren karakteriyle tanınıyor. Sihirli Annem’in tekrar çekilmesi ve evliliği gibi konularla son günlerin en çok konuşulan isimlerinden Güven, bu kez acı bir olayla gündeme geldi. Güven, dün yaşanan ve hala arama kurtarma çalışmaları süren İzmir depreminin ardından kendisinin de bir depremzede olduğunu paylaştı.

Enkaz Altından Kurtarılmış!

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında dün meydana gelen ve tüm Ege’yi sarsan 6.8 büyüklüğündeki depremin etkileri sürüyor. Özellikle İzmir’in Bayraklı ve Bornova ilçelerini kötü etkileyen deprem sonucunda pek çok bina yıkıldı. Deprem, Seferihisar ve Sığacık’ta sele ve küçük çaplı bir tsunamiye de yol açtı. Yunanistan’ı da kötü etkileyen depremde can kayıplarının ve yaralıların sayısı artıyor. Enkaz altındakiler için yapılan arama kurtarma çalışmaları ise halen devam ediyor.

Gizem Güven'in attığı story

Pek çok ünlü isim deprem paylaşımı yaptı ve her şekilde yardım etmeye hazır olduğunu duyurdu. Ancak Gizem Güven’in paylaşımı herkesten daha etkili oldu çünkü o da bir depremzedeydi! Gizem Güven, 17 Ağustos 1999’da yaşanan Gölcük depreminde enkaz altında kalanlardan biriydi. O zamanlar henüz 5 yaşında olan Güven, bu olayın etkisini hala üzerinden atamadı.

“Tahmin edemezsiniz…”

Gizem Güven'in attığı story

Gizem Güven ve ailesi Gölcük’e misafirliğe gittiklerinde depreme yakalanmış. Güven, “Ne zaman, nerede yaşanacağını bilemezsiniz” diyerek herkesi tedbirli olmaya davet etti ve kendi deneyiminden örnekler verdi.

Gizem Güven'in attığı story

Gizem Güven, enkaz altından çıkan ve annesine sığınan küçük bir çocuk olarak gazete manşetlerinde de yerini almış.

blank

Dileriz İzmir depreminde kayıplar daha da artmaz ve tüm hasarları el birliğiyle en kısa sürede onarırız!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz