Meğer Kırmızı Oda’nın Alya’sı Melisa Sözen Fransa’da Dizi ve Filmlerde Rol Almış! İşte O Projeler!

Aleyna

Haberler

23 Ekim 2020

Meğer Kırmızı Oda’nın Alya’sı Melisa Sözen Fransa’da Dizi ve Filmlerde Rol Almış! İşte O Projeler!

Melisa Sözen, Kırmızı Oda’da canlandırdığı Alya karakteriyle milyonları ekran başına kilitliyor. Öğrendik ki, Melisa Sözen’in oyunculuktaki başarısını Fransızlar da keşfetmiş!

Melisa Sözen, Kırmızı Oda dizisinde canlandırdığı Alya karakteri sayesinde kariyerinin zirvelerinden birine çıktı. Kırmızı Oda dizisinin reyting başarısındaki en büyük pay sahiplerinden biri de kuşkusuz Melisa Sözen’in olağanüstü performansı oldu. Başarılı oyuncu aslında çocukluğundan itibaren ekranda ve beyaz perdede gördüğümüz bir isim. Çemberimde Gül Oya ile tanınmaya başlayan Sözen, daha sonra Bıçak Sırtı, Bir Bulut Olsam, Şubat, Beş Kardeş gibi dizilerde başrol oynadı.

Kalitesini sinemaya da taşıyan Melisa Sözen ülkenin en iyi yönetmenleriyle çalıştı. Yine de Sözen’in kariyerindeki en önemli isim Nuri Bilge Ceylan olsa gerek. Ceylan’ın yönettiği Kış Uykusu filmindeki başrolü sayesinde Sözen’in hayatı değişti.

Meğer Fransa’da da Çok Ünlüymüş!

Melisa Sözen

Melisa Sözen, yıllarca Türkiye’nin en iyi oyuncularından biri kabul edildi ve dizilerin başrolü için akla gelen ilk isimlerden biriydi. Sinema ve tiyatronun da en beğenilen isimlerinden olan ve pek çok ödül kazanan Melisa Sözen, 2016’da aniden ortadan kayboldu!

Ünlü oyuncunun kayboluşunun nedeninin Fransa’daki projeleri olduğu ortaya çıktı. Beş Kardeş dizisinden sonra ekranlarda uzun süre sadece konuk oyuncu olarak izlediğimiz Sözen, meğer Fransa’nın en ünlü polisiyesinde oynuyormuş! Kış Uykusu filminin dünyadaki en prestijli festival olan Cannes Film Festivali’nden ödülle dönmesinin ardından ünlü oyuncu Fransızların da radarına girmiş.

Melisa Sözen

Bu film sayesinde pek çok uluslararası festivali dolaşan ve jüri üyeliği yapan Sözen’in yurt dışı atılımı neredeyse okumayacağı bir mesajla başlamış. Fransa’dan bir e-maille gelen teklif için “Spam sandım, neredeyse silecektim” diyen Sözen, daha sonra seçmelere gitmiş ve rolü kapmış. Böylece Sözen, Fransa’nın en ünlü polisiye dizisi Le Bureau des Légendes’in üçüncü sezonunda başrol oynadı.

Türkiye’de Hiç Duyulmadı

Melisa Sözen ve Franck Gastambide

Melisa Sözen, Fransızların da gönlünü fethetmeyi başardı. Öyle ki, bir ara oyuncu hakkında Fransızca yapılan yorumların sayısı daha fazlaydı. Dizinin hemen ardından “Damien veut changer le monde” filminde Fransa’nın en ünlü oyuncularıyla başrolü paylaştı. Sözen’in bu olağanüstü başarısından ise Türkiye’de neredeyse kimsenin haberi olmadı. Sadece YouTube’daki Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler’de Melisa Sözen’in Fransa maceralarına yer verildi. Programın en eğlenceli bölümlerinden biri sayılan kısmı aşağıda izleyebilirsiniz.

Fransa Projeleri Tam Gaz Devam

Harun Tekin ve Melisa Sözen

Melisa Sözen, pandemi nedeniyle Fransa’da yaptığı görüşmelere ara verince biz de onu Alef ve Kırmızı Oda’da izleme fırsatı bulduk. Özellikle Kırmızı Oda’daki Alya karakteriyle hepimizi şaşkına çeviren Sözen’in performansı neredeyse ülke gündeminin bir parçası haline geldi.

Sözen ise oyunculuk kariyerini hem burada hem de Fransa’da sürdürmeye kararlı görünüyor. Bu konuda en büyük destekçisi de yıllardır büyük aşk yaşadığı Mor ve Ötesi’nin solisti Harun Tekin.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz