Mehmet Yaşar Çepiç Kimdir? Mehmet Yaşar Çepiç’in Oynadığı Diziler

admin

Haberler

10 Mayıs 2019

Mehmet Yaşar Çepiç Kimdir? Mehmet Yaşar Çepiç’in Oynadığı Diziler

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde başarılı performansı ile göz dolduran Mehmet Yaşar Çepiç kimdir? Mehmet Yaşar Çepiç’in oynadığı diziler hangileridir? Başarılı oyuncu kaç yılında nerede doğmuştur? Konunun ayrıntıları için haberimizi okuyabilirsiniz. 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mesut’un Hızır tarafından öldürülmesi ve istihbaratın boş kalması üzerine, yeni bir istihbaratçıya ihtiyaç duyuldu. İstihbaratın başındaki adam olan Altan karakterine hayat veren Mehmet Yaşar Çepiç, 8 Şubat 1962 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan ünlü oyuncu 1980 yılında Ankara Halk Tiyatrosu’nda eğitim almıştır. Erkan Yücel’in kurduğu Ankara Halk Tiyatrosu kursunu bitirip oyunculuk hayatına başlamıştır. 

Mehmet Yaşar Çepiç, ilk kez 1981 yılında Fareyi Öldürmek adlı oyunla izleyici karşısına geçmiş ve başarılı performansı ile göz doldurmuştur. Bu oyunla birlikte şöhreti yakalayan başarılı oyuncu Mehmet Yaşar Çepiç, TRT’de seslendirmeler de yapmıştır. Başarılı oyunculuk hayatına sunuculuğu da ekleyerek kendisini izleyicilere tanıtmıştır. 

1992 ile 1994 yılları arasında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda senaryosu Yılmaz Güney’e ait olan Salpa isimli tiyatro oyununda Altan Erkekli, Erol Demiröz, Levent Ülgen, Nilbanu Engindeniz, Ali Erkazan gibi başarılı ve ünlü oyuncularla birlikte oynamıştır. 

1995 ile 1997 yılları arasında ise Flash TV’de oyunculuk ve yapımcılık yapmıştır. 1997 yılından sonra tiyatro oyunlarını azaltmış ve daha çok televizyon dizilerine ve sinema filmlerine öncelik vermiştir. Mehmet Yaşar Çepiç, Kemal Tahir’in anısına 2003 yılında kayda alınan Esir Şehrin İnsanları dizisinde TRT ekranlarında Fikret Kuşkan ve Emre Kınay ile beraber başrol oynamıştır. Bu dizide de yine başarılı performanslar sergilemiş ve adını duyurmayı başarmıştır. Daha sonra ise 2014 yılında TRT’de yayınlanan Filinta isimli dizide Vardarlı Ömer Ali Paşa karakterine hayat vermiştir. Osmanlı döneminin konu edindiği bu dizide Mehmet Yaşar Çepiç, Mehmet Özgür ve Onur Tuna gibi başarılı oyuncularla birlikte boy göstermiştir. 2018 yılında ise Sen Anlat Karadeniz adlı dizide rol almıştır. Başrollerini İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe’nin oynadığı Sen Anlat Karadeniz dizisinde de Öykü Gürman, Gözde Kansu, Aydan Burhan, Sinan Tuzcu gibi yine çok başarılı isimlerle karşı karşıya gelmiştir. 

Mehmet Yaşar Çepiç’in Oynadığı Diziler, Filmler ve Tiyatro Oyunları

  • Salpa (Tiyatro oyunu)
  • Esir Şehrin İnsanları (dizi)
  • Filinta (dizi)
  • Sen Anlat Karadeniz (dizi)
  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (dizi)
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz