Mehmetçik Kut’ül Amare 5. Bölüm Fragmanı – 15 Şubat Perşembe

admin

TRT 1

14 Şubat 2018

Mehmetçik Kut’ül Amare 5. Bölüm Fragmanı – 15 Şubat Perşembe

Osmancık Taburu'nun Bağdat'a ulaşmasının ardından, Süleyman Askeri aişiretlere mektup göndererek toparlanma sürecine geçer. Mektuplardan heberdar olan Cox ise baskın yaparak bu hareketi engellemek ister. Sandıklara saklanarak Bağdat'a ulaşan Mehmet hiç beklemediği bir durumun ortasında kalır. Aşiret mektupları ile birlikte yola çıkar. Birlik yolda saldırıya uğrar. Birlikten Mehmet ve Said hayatta kalmayı başarabilir. Kurtulmayı başaran Mehmet, mektuğları da alarak uzaklaşır. 
Süleyman Eskeri ise hem Metmet'in hem de mektupların akibeti konusunda endişelidir. Mehmet, yaralı bacağından dolayı çölde daha fazla ilerleyemez ve bitkin düşer. Mehmet'i çölde bir karşılaşma beklemektedir. Bir süredir rüyalarına giren Zeynep, Mehmet'i almak için gelir. Mehmet'in yerini öğrenen Süleyman Askeri, Zeynep'in çadırında Mehmet'in karşısına çıkar. 
Mehmet burada yemin ederek Teşkilatı Mahsusa’ya katılır. Bundan sonrasında Mehmet'i yeni görevler beklemektedir. Süleyman Askeri, Mehmet'e neden bu kadar önem verir? Cox'un Hüsrev ile ilgili planları nelerdir? Said, sağ salim dönebilecek midir? Süleyman Askeri, Cox'un nerede olduğunu bulabilecek mi? Mehmetçik Kut'ül Amare'nin yeni bölümü perşembe akşamı yayınlanacak. 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz