Meryem Uzerli’nin Büyük Başarısı! Amerika’dan Ödülle Döndü

Aleyna

Haberler

21 Ekim 2020

Meryem Uzerli’nin Büyük Başarısı! Amerika’dan Ödülle Döndü

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli başrolünde olduğu Kovan filmiyle pek çok uluslararası festivalde aday gösterildi. Uzerli’ye ilk güzel haber Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi.

Meryem Uzerli, 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynamak için Türkiye’ye geldi. Almanya’dan taşınma kararının meyvesini alan oyuncu, Hürrem karakteri sayesinde son yılların en büyük çıkışını yaptı. Hala hafızalarda olan Hürrem karakteri Meryem Uzerli’ye pek çok kapı açtı. Ancak Muhteşem Yüzyıl’dan tükenmişlik sendromu nedeniyle ayrılmasından sonra ünlü oyuncuyu mesleğindeki başarısından çok özel hayatındaki gelişmelerle anmaya başladık.

Meryem Uzerli, Kovan setinde

Ünlü oyuncu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Gecenin Kraliçesi ile televizyonda, Annemin Yarası, Cingöz Recai ve Öteki Taraf gibi filmlerle sinemada karşımıza çıksa da kariyeri istediği gibi gitmedi. Meryem Uzerli, yer aldığı projelerden çok röportajlarındaki çarpıtılan açıklamaları, ikinci hamileliği ve sevgilileriyle konuşuldu. Neyse ki ünlü oyuncu mesleğinde tekrar istediği yönde adımlar atmaya başladı.

New York’tan Ödülle Döndü!

Meryem Uzerli, arıcılık yapan bir kadının doğayla olan mücadelesini anlatan Kovan filmi sayesinde pek çok uluslararası festivalde adaylık elde etti. Uzerli’ye ilk güzel haber Amerika Birleşik Devletleri’nin en kaliteli festivallerinden biri olarak görülen Chelsea Film Festivali’nden geldi. Uzerli, “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu ve jüriye Instagram’dan teşekkür etti.

Çok gururlu ve mutlu olduğunu ifade eden Uzerli, her zamanki esprili tarzıyla renkli bir teşekkür konuşması yaptı.

Kovan Toplamda Altı Ödül Aldı

Hakan Karsak

Kovan filmi yönetmen Eylem Kaftan’a “En İyi Yönetmen”, “En İyi Film”, “En İyi Senaryo” ödüllerini kazandırdı. Filmin görüntü yönetmeni Serdar Ünlütürk “En İyi Görüntü” ödülü alırken, başarılı oyuncu Hakan Karsak da “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” seçildi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz