Müge Anlı ve Esra Erol’un Sunduğu “Yoksulların Mahkemesi” Denen Programlarda Aslında Neler Oluyor?

Aleyna

ATV

12 Kasım 2020

Müge Anlı ve Esra Erol’un Sunduğu “Yoksulların Mahkemesi” Denen Programlarda Aslında Neler Oluyor?

En çok Müge Anlı’yı ve Esra Erol’u tanısak da her kanalda bu tarz reality showlar var. Peki bu programlarda olaylar nasıl çözülüyor? Neden Müge Anlı diğerlerinden daha başarılı?

Esra Erol ve Müge Anlı

Gündüz kuşağında uzun yıllar evlilik programları, magazin, yemek programları ve “tek başına bir ordu” olan Müge Anlı’yı izledik. Evlilik programları kaldırılınca tek alternatifimiz Müge Anlı’nın yaptığı tarzda reality showlar oldu! Başta Müge Anlı ve Esra Erol olmak üzere birçok sunucu kayıp, kaçırılma, ihanet, faili meçhul cinayetler gibi konuları çözmeye çalışan reality showlar yapmaya başladı.

Olayları ilmek ilmek çözen ve ilginç hikayelerle insanları ekrana kilitleyen bu programların başarı kaynağı ne? Perde arkasında neler olduğunu sizin için derledik.

Çözülme Olasılığına Göre Seçiyorlar

Müge Anlı

Program konuları adeta bir polisiye diziyi yayına hazırlar gibi işliyormuş. Ekip, konuları çözülme olasılığına göre seçiyormuş. Ne de olsa bu programlar öncelikli hedefi reyting olan reality showlar!

Olayı Aslında Profesyoneller Çözüyor!

Müge Anlı

Çoğu insan bu olayların rastgele yöntemlerle çözüldüğünü düşünüyor. Bazıları da “Devletin yapamadığı neyi yapabilirler ki, ortak çalışıyorlar” diye düşünüyor. Gerçekten de bu programların arkasında dev bir profesyoneller ordusu varmış! İstihbarat ekibi, saha muhabirleri ve emekli polisler vakaları çözmekte en çok payı olanlar.

Polisler ve haber müdürü, saha muhabirlerini en kolay çözülebilecek olayları araştırması için gönderiyormuş. Muhabirler bazen polislerin atladıkları detayları bile yakalayıp olayı çözüyormuş.

En Büyük Destek Muhtarlardan!

Müge Anlı

Muhtarlar vakalar için kilit önem taşıyormuş. Mahalleyi iyi tanıdıkları için saha muhabirlerinin bilmesi gereken her şeyi onlara anlatıyorlarmış. Saha ekibine de parçaları birleştirmek kalıyormuş.

Emniyette Susan Stüdyoda Coşuyor!

Esra Erol

Polislere tek kelime etmeyen insanların stüdyoya gelince bülbül gibi ötmesi dikkatinizi çekmiştir. Kameranın büyüsü ve stres sağolsun, polislerin yıllardır yapamadığını birkaç hafta içinde çözebiliyorlar. Yıllar önce kapanan davalar tekrar açılıyor. Hatta insanları program aralarında sıkıştırarak itiraf aldıkları da oluyormuş.

Konuk Kapmaca Oynuyorlar!

Esra Erol ve Müge Anlı

Rakip programların birbirinden konu ve konuk çaldığı da oluyormuş. Hatta bir defasında beyaz eşya karşılığında rakip programdan konuk çalanlar olmuş.

Neden Bazıları Daha Başarılı?

Müge Anlı

Bazı programların devletle ve polisle arası iyi. Bu yüzden diğer programların ulaşamayacağı bilgilere “iyi ilişkiler” sayesinde rahatça ulaşıyorlarmış. Bu yüzden bazılarını çok iyi tanırken aynı konseptteki çoğu programı görmüyoruz bile. Çünkü tanıdığımız programlar olayları çözme konusunda daha çok imkana sahip.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz