Muhteşem Yüzyıl Kösem 28. Bölümde İdam Kararı

admin

Star TV

25 Mayıs 2016

Muhteşem Yüzyıl Kösem 28. Bölümde İdam Kararı

Muhteşem Yüzyıl Kösem efsanesi Star TV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin 28. bölüm fragmanının yayınlanması ile birlikte dizinin takipçileri sosyal medya platformlarında diziyi günün en çok konuşulan konuları arasına sokmayı başardılar.

Dizinin bu haftaki bölümünde Kösem Sultan'ın evlat acısına tanıklık edeceğiz. Sultan Osman ise kardeşi Mehmed'in ölüm emrini verecek. Şehzade Mehmed'in idam edilmesi ise ortalığın karışmasına yol açacak.

Kösem evladının yasını tutmaya çalışırken, Kösem ile yüzleşmeye giden Osman'ın kalbi adeta buz tutuyor. Anne ve oğul arasındaki bağların kopması artık ikili için dönüm noktası oluyor. Sultan Osman ise teamüllere karşı gelerek Türk bir kadın ile evleniyor. Bu hareketi ile tüm tepkileri üzerine çeken Sultan Osman, Hotin seferine çıkmak için yola koyuluyor.

İskender'in yaşadığını bilen Kösem, kaybolan şehzadeyi bulabilmek için tehlikeli planlarını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Fakat çevresinde hiç ummadığı biri tarafından ihanete uğruyor. İskender'in ihanetine uğrayan Kösem, son darbeyi vurarak tekrar ayağa kalkmak için hazırlık yapıyor.

Sultan Osman tüm bu olaylar ile uğraşırken seferde yeniçeri ile karşı karşıya gelmek zorunda kalıyor. Askerlere ise gözdağını verebilmek için ağır kararlar almaya başlıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz