Muhteşem Yüzyıl Kösem Nerede Çekiliyor?

21 Aralık 2015
Muhteşem Yüzyıl Kösem Nerede Çekiliyor?

2015 yılının heyecan dolu dizileri arasında yer alan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin Yunanistan’ın Sakız Adası’nda çekildiği ortaya çıktı. Dizi çekimleri başlamadan önceki dönemlerde Chios adlı Sakız Adası’nda yayınlanan Politish Chios adlı yerel gazetede, dizinin bu bölgede ilk bölümlerinin çekildiği iddia edilmişti. İddialar doğru çıktı ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin bu bölgede çekildiği doğrulandı. Dizinin ilerleyen bölümlerinin ise Yunanistan’ın diğer noktalarında çekileceği açıklandı.

Hanedana Yeni Düşmanlar Var

Sultan Ahmed tahta geçtikten sonra Osmanlı tahtının dışında sadece bir veliahtı kalıyor. Zamanında kaldırılması gereken kardeş katli geleneği ise hanedanda erkek çocuk artık yok denecek kadar az bulunmaktadır. Bu durumu kendi lehine çevirmek isteyen Giray Kardeşler ise gözlerini tahta dikmeye başlamışlardır bile.

Uzun yıllardır tahta çıkmadan önce Kırım Hanlığı’nın gelenekleri gereği hanzadeler İstanbul’da esir hayatına benzer bir süreç yaşıyorlar. Mehmet ve Şahin Giray kardeşler ise bu duruma bir son vermeye kararlıdırlar.

Yeniçeri Ocağı’nın Hikayeleri

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde işlenecek olan hikayelerden birisi de Yeniçeriler oluyor. İmparator ordusunun cesur askerlerinin geçmişlerini ve geleceklerini işleyen dizide zaman zaman Saray’ın en derin noktaları da işlenecek. Sultan Ahmed ve İskender’in yoldaşlıkları ise İskender’in saklamış olduğu sır ile birlikte ortalığın daha karışmasına yol açacak.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz