Yurtdışında Dizi Çekme Modası Başladı

Yurtdışında Dizi Çekme Modası Başladı

Türk televizyonlarında neredeyse her ay yeni bir dizi yayından kaldırılıyor ve yerine yenisi getiriliyor. Geçtiğimiz yaz sezonundan beri ortalama 30 dizinin final bölümünü yayınlamak zorunda kalması ise yapım şirketlerini yeni arayışlar içerisine sürüklüyor. Artık dizilerinin erken final yapmamasını isteyen yapımcılar herhangi bir şekilde masraftan kaçınmıyorlar.

Alınan yeni kararlar arasında en popüler olanı ise yurtdışında çekim yapmak oluyor. Adeta büyük bir akım haline gelen yurtdışında dizi çekimi yapmak ülkemizin de yurtdışında tanınmasına yol açıyor.

İstanbul Manzaralı Tanıtım Filmleri Bitiyor

Fox TV ekranlarında yayınlanan ve başrollerini Alican Yücesoy ile İbrahim Çelikkol’un paylaştığı Kördüğüm dizinin çekimleri de son olarak İtalya’nın Como ve Milano şehirlerinde yapılmıştı. Star TV ekranlarında yayınlanacak olan Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım’ın başrollerinde yer aldığı Gecenin Kraliçesi dizisi de Fransa’da çekilmişti. Bu modaya ayak uyduran son yapım ise Berlin’de çekimleri devam eden Hayat Şarkısı dizisi oldu.

Dizi tanıtımları yapıldığı zaman görmeye alışkın olduğumuz Kızkulesi ya da İstanbul’un uzaktan çekilmiş bir görüntüsünü görmek yerine artık yurtdışındaki manzaraları görmeye başlamış durumdayız. Lüks evler, mücevherler ve son model arabalar ile ülkemizden karelerin yer aldığı tanıtım filmleri artık tamamen bu halde çekiliyor. Televizyon sektöründe dizi yapımcıları tarafından izlenen bu yeni yolun ise bir dönem daha devam edeceği düşünülüyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz