Murat Yıldırım Ödül Almak için Lübnan’a Gitti

admin

Haberler

28 Mayıs 2016

Murat Yıldırım Ödül Almak için Lübnan’a Gitti

Arap dünyasında büyük bir ilgi görmeye başlayan dizi ve sinema oyuncusu Murat Yıldırım, Türkiye adına Arap dünyasında Türk dizilerinin büyük bir ilgi görmesinin harika bir avantaj olduğunu söyleyerek, ‘Oyuncular ve diziler olarak belki bizler gelip geçici olabiliriz. Ancak Türkiye her zaman kalıcı olacaktır. Ülkenin tanıtımı için bu tür projelerin önemi büyüktür.’ şeklinde konuştu.

Murat Yıldırım, Murex D’or 2016 Ödül Töreni kapsamında Lübnan’daki AA muhabirlerine, Arap coğrafyasında yer alan Türk dizilerinin ilgi görmesinden memnun olduğunu söyledi. ‘Arap dünyasında gösterilen bu ilgi bizler için büyük bir durum.’ dedi.

Karşılaştığı Teyze Onu Çok Şaşırttı

72 Yaşındaki bir teyze ile karşılaştığını ve onunla Türkçe konuştuğunu söyleyen Yıldırım, bu teyzenin dilimizin bir kısmını dizilerimizden öğrendiğini belirtti. ’72 yaşındaki bir teyzenin Türkçe konuşmayı öğrenmeye başlaması beni oldukça duygulandırdı. Ayrıca teyzenin Aşk ve Ceza’da yer alan anne ve oğul sahnemizden etkilenerek konuşmadığı oğlunu arayıp barıştığını söylemesi ise tarif edilemeyecek bir andı.’ dedi.

İnsanların ortak duygularını paylaşabilmelerinin önemini belirten Murat Yıldırım, ülkemizi temsil etmekten gurur duyduğunu da ifade etti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz