Mutfak Aşkına Üç Parmağını Birden Kaybeden Mehmet Yalçınkaya’nın Başarıya Götüren Zorlu Çocukluk Hikayesi: “Ben Evden Lastik Ayakkabıyla Çıktım…”

Aleyna

Haberler

11 Kasım 2020

Mutfak Aşkına Üç Parmağını Birden Kaybeden Mehmet Yalçınkaya’nın Başarıya Götüren Zorlu Çocukluk Hikayesi: “Ben Evden Lastik Ayakkabıyla Çıktım…”

Hepimizin TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef programından tanıdığı Mehmet Yalçınkaya, yarışmadan önce de dünyaca ünlü başarılara imza atmış olan çok yetenekli bir şef. Dobra halleri ve gergin tavırlarıyla tanıdığımız Mehmet Şef’i, özel hayatında tüm yarışmacılar da dahil olmak üzere herkes çok seviyor. Türkiye dışında İtalya, Katar, Almanya, Fransa ve Yunanistan gibi ülkelerde çalışarak adını dünyaya duyuran Mehmet Şef’in çocukluk yılları ise hiç kolay geçmemiş.

mehmet yalçınkaya masterchef

“Evden Ankara Lastiği ile Çıktım”

Şimdilerde 46 yaşında olan Mehmet Şef, Bolu’da doğdu ve çocukluk yıllarını orada geçirdi. Anadolu’da doğup büyümenin kültür olarak kendisine çok şey kattığını söyleyen Mehmet Şef, kendisini bugünlere getiren başarının altında çocukluk yıllarında edindiği tecrübelerin olduğunu söylüyor. Çocukluğunu köyde geçiren ve köy hayatı yaşayan Mehmet Şef’in ailesinin durumu o zamanlar pek iyi değildi. Mehmet Yalçınkaya, köyde ikamet eden ve yaşamını bir şekilde idame ettirmeye çalışan ailesine genç yaşından itibaren çalışarak destek oldu.

şef mehmet yalçınkaya

11 yaşında evden çıktığını ve hayata atıldığını söyleyen Şef Mehmet Yalçınkaya “Evden çıkarken ayağımda Ankara lastiği vardı. Şimdi Türkiye’nin en ünlü televizyon programlarından birinde çalışıyorum. Öncesinde de dil bilmeden ve çok fazla eğitim almadan dünyanın farklı lokasyonlarında çalıştım. Benim hikayem beni başarıya götürdü.” diyor.

Mehmet Şef’in geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı çocukluk yıllarına ait fotoğraf çok ilgi görmüştü. Köyde bir koyuna sarılırken çektirdiği fotoğrafın altına “hayvan sevgimiz” notunu düştü. Mehmet Yalçınkaya’nın Masterchef’te özellikle et kesme konusunda verdiği eğitimleri hatırlatan takipçileri, fotoğrafın altına esprili yorumlarda bulundu.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İyi geceler ❤️hayvan sevgimiz ? #mehmetyalçınkaya

Mehmet YALÇINKAYA (@chefmehmetyalcinkaya)’in paylaştığı bir gönderi ()

Mutfak Aşkına Üç Parmağını Birden Kaybetti

mehmet şefin parmakları

Mehmet Yalçınkaya, işini o kadar seviyor ki üç tane parmağını bu uğurda talihsiz bir kaza sonucu kaybetmiş. Mehmet Şef’in sol elinde üç parmağı bulunmuyor. Ekran önünde elini sürekli saklayan ve asla objektiflere göstermeyen Mehmet Şef’in parmaklarını kıyma makinesine kaptırdığı söyleniyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz