Nazlı Sabancı ile Yasemin Allen, HüdaPar’ın Meclise Girmesine İsyan Etti: “Hakkımı Helal Etmiyorum!”

Aleyna

Haberler

16 Mayıs 2023

Nazlı Sabancı ile Yasemin Allen, HüdaPar’ın Meclise Girmesine İsyan Etti: “Hakkımı Helal Etmiyorum!”

Geçtiğimiz pazar gerçekleştirilen seçimlerde, Cumhur İttifakı’na destek veren HüdaPar’ın 4 milletvekili adayından 3’ü meclise girdi. Kadınlarla ilgili sert tutumlarıyla bilinen HüdaPar ve kadın adayını seçim görsellerinde gölgeleyerek gösterek Yeniden Refah Partisi’nin meclise girdiğini öğrenen sosyal medya kullanıcılarını tepki göstermekten çekinmedi. Tepki gösteren isimler arasında Sabancı ailesinin gelini Nazlı Sabancı ve oyuncu Yasemin Allen da vardı. Özellikle bir kız çocuk bekleyen Nazlı Sabancı, bekar kadınları “sahiplendirmek” isteyen HüdaPar’a sert tepki gösterdi.

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı

HüdaPar ve Yeniden Refah Partisi’nin Meclise Girmesine Tepki Gösterdiler!

blank

Hacı Sabancı’nın eşi Nazlı Sabancı ile güzel oyuncu Yasemin Allen, Cumhur İttifakı’na destek veren HüdaPar’ın meclise girmesine tepki gösterdi. Bir kız çocuk bekleyen Nazlı Sabancı Instagram’dan story paylaşarak; “Kadınlar okumasın, küçücük çocuklar evlendirilsin zihniyetini savunan kadın adayını gölgeleyerek gösteren Yeniden Refah Partisi’nin ve HüdaPar’ın meclise girmesinde payı olan kimseye kadın olarak hakkımı helal etmiyorum. Asla helal etmiyorum” dedi. Ancak paylaşımdan birkaç saat sonra Nazlı Sabancı, storysini kaldırdı.

Yasemin Allen da aynı paylaşımı Hizbullah tarafından acımasızca öldürülen Konca Kuriş’in fotoğrafıyla paylaştı. Ünlü oyuncu daha sonra ise gelen tepkilere video çekerek yanıt verdi; “Sakın benim sayfama irdelenmemiş, düşünülmemiş papağan gibi tekrarlanan argümanlarla gelmeyin… Özellikle kadınlar… Ben burada insan hakları ve özellikle kadın haklarını, çocuk haklarını ilgilendiren bir konudan bahsederken ‘Peki bu ne olacak?’ diye bana yansıttığınız o fesat düşüncelerinizi asla kabul etmiyorum ve kadınların ben çözüm odaklı düşünürken hepimizi ilgilendiren bir konuyla ilgili isyan ederken bana gelip bir takım yakıştırmalar ve muamele çekmeniz inanılmaz art niyetli… Kime neden saldırdığınıza dikkat edin. Çünkü muhatabınız ben değilim.”

blank

“Bakın bu linç kültürü vesaire kaç kere karşılaştım. Ben kişisel algılamıyorum, sizin bu nefretinizi, sinirinizi, soramadığınız hesaplar var çıkaramadığınız hıncınız var. Bunu biliyorum. Ben kadınları, bizi birbirimize düşürmeye çalışan bir sistemin parçası olmayı reddediyorum. Bu hak arayışınızı, bu sormak istediğiniz hesapları gidin doğru yere sorun, bana değil… Bütün yorumları kapatacağım, bu kadar haksızlığın içinde ben de haksızlığa uğramayı kabul etmiyorum…”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz