Onur Saylak Çekti, Tuba Büyüküstün Oynadı! Daha Filmi Netflix’te!

Aleyna

Haberler

14 Ekim 2020

Onur Saylak Çekti, Tuba Büyüküstün Oynadı! Daha Filmi Netflix’te!

Onur Saylak’ın yönetmenliğini yaptığı ilk film olan Daha bu cuma Netflix’te yayına girecek. 2016’da çekilen filmde Saylak’ın eski eşi Tuba Büyüküstün bir mülteciyi canlandırdı.

Oyunculuğuyla herkesin takdirini kazanan Onur Saylak, yönetmenlikte de Şahsiyet dizisiyle beraber kendini ispat etti. Saylak’ın yönetmenliğini yaptığı projeler ise Şahsiyet’le sınırlı değil.

Onur Saylak’ın Sinema Macerası Nasıl Başladı?

Orman filminin afişi

Onur Saylak, ilk olarak 2015’te Doğu Akal ile birlikte Orman adında bir kısa film yönetti. Orman, Türkiye’de ve yurt dışında birçok festivalde gösterildi. Bu filmi Hakan Günday ve Doğu Yaşar Akal’la beraber yazan Saylak’ın bu isimlerle ortaklığı devam etti. Saylak, 2016 yazında mültecileri anlatan ve Hakan Günday’ın romanından uyarlanan Daha ile ilk uzun metrajlı filmini çekti. Uluslararası olarak ün yapan Daha, Karlovy Vary Film Festivali’nden de ödülle döndü.

Tuba Büyüküstün Bir Mülteciyi Oynadı

Tuba Büyüküstün, Daha filminde

Onur Saylak, yıldız oyuncu Tuba Büyüküstün’le evli oldukları dönemde çektiği Orman ve Daha’da Tuba Büyüküstün’e de kilit roller verdi. Büyüküstün, Daha filminde Yunanistan’a kaçmaya çalışan mülteci Ahra’yı canlandırdı. Ancak Daha filmi çekildikten bir yıl sonra ünlü çift boşandı.

Afiş Krizi!

Daha filmi afişi

Film vizyona girdiğinde bir afiş ve fragman krizi yaşandığı dedikoduları yayıldı. İddiaya göre Onur Saylak, başrol oynamasına rağmen Tuba Büyüküstün’ü afişten ve fragmandan çıkarmıştı. Oysa bu iddialar asılsızdı. Bir baba oğulu anlatan filmin başrol oyuncusu Tuba Büyüküstün değildi ve afişte hala ismi vardı. Yaratılan afiş krizi tuzağına düşmeyen Saylak ve Büyüküstün, çocukları için medenice bir araya gelmeye devam ediyor.

Daha Filmi Bu Cuma Netflix’te

Onur Saylak, Instagram hesabından Daha filminin bu cuma Netflix Türkiye’de ve pek çok başka ülkede yayına gireceğini duyurdu.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

DAHA Netflix Bu cuma….

OnurSaylak (@onursaylak)'in paylaştığı bir gönderi ()

Saylak’ın yönettiği Şahsiyet dizisi de Türkiye’de çok ses getirdi ve Haluk Bilginer’e “En İyi Erkek Oyuncu” dalında bir Emmy ödülü kazandırdı. Şahsiyet de Almanya’da Magenta Tv’de yayına girdi.

Daha Filminin Konusu Nedir?

Hayat Van Eck ve Ahmet Mümtaz Taylan

Hakan Günday’ın aynı adlı romanından uyarlanan Daha, insan kaçakçılığı yapan bir baba oğulu anlatıyor. Gaza (Hayat Van Eck), 14 yaşında ve derslerinde çok başarılı bir genç. Ancak insan kaçakçısı babası Ahad’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) yanında şiddet dolu bir dünyada büyüyor. Gaza’nın en büyük hayali oradan uzaklaşıp İstanbul’da yatılı okumak. Ancak babası bunu kabul etmiyor ve onu yanında kalıp kaçakçılık yapması konusunda manipüle ediyor. Gaza’nın mültecilere yönelik insaflı tavrı ve babasının zalimliği sürekli çatışıyor. Son yılların en çarpıcı Türk filmlerinden biri olan Daha’yı izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz