Özgü Namal Oyunculuğa Neden Ara Verdiğini Açıkladı: “İlgiden sokağa çıkamıyordum ama mutsuzdum!”

Aleyna

Haberler

12 Kasım 2020

Özgü Namal Oyunculuğa Neden Ara Verdiğini Açıkladı: “İlgiden sokağa çıkamıyordum ama mutsuzdum!”

Özgü Namal, yedi yıl aradan sonra Hükümsüz dizisiyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Peki yıldız oyuncu en parlak döneminde neden setleri bırakıp gitti?

Özgü Namal

Ünlü oyuncu Özgü Namal, 2013’te oynadığı Merhamet dizisi ve Bu İşte Bir Yalnızlık Var filminden sonra setleri bırakıp gitti! Namal, hayat arkadaşı Serdar Oral’la beraber Köyceğiz’e gitti ve anne oldu. Peki ödüllere boğulan, yaptığı her iş tutan ve yıllarca ülkenin en gözde oyuncularından biri olan Özgü Namal, neden böyle bir karar aldı?

“Çok sıradan bir şey”

Özgü Namal

Özgü Namal, 2013’te Ayşe Arman’a verdiği bir röportajda yıllarca ortadan kaybolacağının sinyalini vermiş bile! Namal, 30 yaşına kadar “Oyunculuk benim için vazgeçilmez” diye düşünenlerdenmiş ama sonrasında işi ona çok sıradan gelmeye başlamış. “Yapmam gerekeni yapıyorum, bazen sıkıldığımı bile söyleyebilirim” diyen Namal’ın dobralığı şaşırtıcı! Ne de olsa oyunculuğu “kutsal” kabul edip toz kondurmayan figürlere alışığız. Hele en popüler zamanında ara verme cesareti olan kaç kişi vardır ki?

Özgü Namal’ı bu kararı almaya iten ise 30’lu yaşlar. “20’lerdeki o telaş ‘Onu da yapayım, bunu da becereyim’ yok artık” diyor.

Başarısı Mutlu Olmaya Yetmemiş!

Özgü Namal

Özgü Namal, geldiği durumdan mutsuz olduğunu söylüyor. Türkiye’deki neredeyse her ödülü alan, hatta “Madeira” diye bir adadan bile ödül alan Namal, “İlgiden sokakta yürüyemiyordum ama mutsuzdum!” diyor. Genç yaşta gelen şöhretin ardından içine kapanan Namal, terapiye gitmeye başlamış.

Ünlü oyuncu, “Enerjim için oyunculuk yetmiyordu, hiçbir şey yetmiyordu” diyerek gerçekte ne istediğini bulmaya çalışmış. Oyunculuğu bırakmayı planladığını da röportajda açıkça anlatmış.

“Hayatımı ünsüz tamamlarım”

Özgü Namal

Özgü Namal’ın “unutulma” korkusu da olmamış. Aksine, “Çok uzun zamandır ünlüyüm, artık olmasam ne olur” diye düşünmüş. Sonunda da içindeki “çocuk yap” diyen sese kulak vermiş ve yepyeni bir kadına dönüşmüş.

Hükümsüz’le Geri Dönüyor

Acun Ilıcalı ve Özgü Namal

Özgü Namal’ın çocukları büyüyünce setlere dönmek istediği konuşuluyordu. 2019’dan itibaren teklifleri değerlendirmeye başlayan Namal, Acun Ilıcalı’nın yeni platformunda yayınlanacak Hükümsüz dizisi için anlaştı. Ancak hayat arkadaşı Serdar Oral’ın ani kaybı projeyi geciktirdi. Ne zaman olur bilmiyoruz ama Özgü Namal’ı mini diziyle olsa da nihayet ekranlarda göreceğiz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz