Payitaht Abdülhamid Dizisiyle Gönüllerde Taht Kuran Özlem Conker, Estetiksiz Haliyle Bakın Hangi Klipte Rol Almış!

Aleyna

Haberler

1 Kasım 2020

Payitaht Abdülhamid Dizisiyle Gönüllerde Taht Kuran Özlem Conker, Estetiksiz Haliyle Bakın Hangi Klipte Rol Almış!

Özlem Conker, 2002-2003 yıllarında yayınlanan Kınalı Kar dizisiyle kariyerinde büyük sıçrama yapmıştı. O yıllarda şarkıcı Emrah ile birlikte dizinin başrollerini paylaşıyordu. Dizinin çekildiği zaman 29 yaşında olan güzel oyuncu, duru güzelliği ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çekiyordu.

Oyuncu, ileride kendisinde en çok iz bırakan iş olarak değerlendireceği “Kınalı Kar” dizisinden önce de birçok projede rol almıştı.

blank

1996 yılından beri oyunculuk yapan Conker, ilk set deneyimini Metin Özülkü’nün “Seninle Olmak Var Ya” şarkısının klip çekimlerinde deneyimlemişti. Oyuncunun estetiksiz hali klipte oldukça dikkat çekiyor…

Özlem Conker, daha önce Bizim Ev, Aynalı Tahir, Bıçak Sırtı, Vasiyet gibi dizilerinde rol aldı. Son yıllarda da ara vermeden başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Kınalı Kar’dan sonra en çok ses getiren başrol oyunculukları arasında Canan ve Karagül dizileri bulunuyor.

özlem conker fotoğrafı

Peyami Safa’nın aynı isimli romanından uyarlanan Canan dizinin başrolü Gamze Özçelik, ilk sezonun sonunda yapım ekibiyle anlaşamayıp diziden ayrılmıştı. Yerine gelen Özlem Conker, köyde yaşayan sevimli bir kızken zengin bir aile tarafından evlatlık alınan bir rolü üstlendi. Büyüyüp genç bir kadın olduğunda kendisine iftira atılan ve yaşadığı şeylerin intikamını almaya çalışan güçlü bir kadın karakteri canlandırıyordu.

özlem conker karagül

2013 yılında ekranlarla buluşan ve izleyici tarafından çok sevildiği için 2016 yılına kadar devam eden Karagül dizisi de Özlem Conker’in önemli yapımlarından biri. Başrollerini Ece Uslu ve Yavuz Bingöl ile paylaştığı bu dizide, amcasının oğluyla imam nikahıyla evlendirilen ve kocasının aslında başka bir kadına aşık olduğunu bilerek yaşayan bir karakteri canlandırıyordu.

özlem conker payitaht dizisi

Özlem Conker’in son dizisi ise 2017 yılından beri devam eden; Payitaht Abdülhamid. Sultan Abdülhamid’in Jön Türkler ve Avrupa Devletleri’ne karşı verdiği mücadeleyi anlatan dizi, TRT 1 ekranlarında devam ediyor. Abdülhamid’in eşi Bidar Kadınefendi’yi canlandıran Özlem Conker, dizide rol almaktan çok keyif aldığını ve kendi dizileri arasında en sevdiklerinden biri olduğunu her röportajında dile getiriyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz