Payitaht Abdülhamit 43. Bölüm Fragmanı – 23 Mart Cuma

admin

TRT 1

22 Mart 2018

Payitaht Abdülhamit 43. Bölüm Fragmanı – 23 Mart Cuma

TRT 1 ekranlarının ilgiyle izlenen tarihi dizisi Payitaht Abdülhamit’in merakla beklenen yeni bölüm fragmanı sonunda yayınlandı.

Bu hafta ekranlara gelecek olan Payitaht Abdülhamit’in 43. Bölümün fragmanına; Abdülhamit’in sözleri damgasını vuruyor.  Abdülhamit’in ” 4 cihedden pusu kurmuşlar, soluksuz saldırılar; bizim vazifemiz o ateş çemberinden çeliğine su verilmiş bir kılıç gibi sapasağlam çıkmak” lafları ile gelecek olan saldırıya karşı iman ve itikat gücüyle hazır olduğunu belirtiyor. Fehim Paşa ise ” benim denizimde benden habersiz gezen de gemi yüzdüren de bunun hesabını öder ” diyerek Sultan Abdülhamit’e meydan okuyor. Daha sonra Fehim Paşa’nın gemideki afyonu sattığı öğreniliyor. Bu işin yapıldığı anları fotoğraflayarak Sultan’ın görmesi için huzuruna getiriyorlar. Sultan Abdülhamit öğrendikleri ve fotoğraftan gördüklerinden sonra ” bu düpedüz ihanettir” diyerek Fehim Paşa ve ona yataklık edenlerin hesabını keseceğini söylüyor.

Celalettin Paşa zindanda tutulurken Şehzade Abdulkadir onu ziyaret ediyor. Bu ziyarette Celalettin Paşa konuğunu iyi karşılamıyor. Zindanda oluşundan dolayı suçladığı Şehzade Abdulkadir’e ağır ihtamlarda bulunuyor. Seniha Sultan ise yaptığı karanlık planı ve detaylarını Mahmut Paşaya anlatıyor. Seniha Sultan’ın ” öyle bir oyun tezgahlayacağım ki bundan sonra ne Bidar Sultan için ne de Şehzade Abdulkadir için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dediğinden Mahmut Paşa olacakları korku ile dinliyor. Sultan Abdülhamit iç meseleleri ile uğraşırken arka planda Theodor Hrezl, Emanuel Karaso büyük bir darbe yapacaklarını ilan ediyorlar.

Payitaht Abdülhamit 43. Bölümüyle 23 Mart Cuma günü saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında izleyicileriyle buluşacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz