Perihan Savaş’ın Yaşadığı Talihsiz Evlilikler ve “Özlemle Adamım” Diyerek Andığı Dillere Destan Aşkı…

Aleyna

Haberler

15 Kasım 2020

Perihan Savaş’ın Yaşadığı Talihsiz Evlilikler ve “Özlemle Adamım” Diyerek Andığı Dillere Destan Aşkı…

Perihan Savaş, 1970 yılından bu yana hepimizin oyunculuğuna ve duruşuna hayran kaldığımız bir oyuncu. Şimdilerde Çukur dizisinde Sultan Koçovalı rolüyle izlediğimiz Perihan Savaş’ın kariyer hayatı ne kadar başarılarla dolu olsa da aşk hayatı bir o kadar çetrefilli ve talihsizliklerle geçmiş. Usta oyuncumuz, tahtını yapmış ama bahtını yapamamış desek daha doğru olur. İşte, Perihan Savaş’ın zorluklarla geçen talihsiz evlilikleri ve tam aşkı buldum derken ellerinin arasından kayıp giden mutluluğunun hikayesi…

Perihan Savaş Yılmaz Zafer

Perihan Savaş Aslında Bir “Çocuk Gelin”

Usta oyuncunun ilk evliliği tam 13 yaşında gerçekleşti. Çocuk yaşta olan Savaş, o dönem 22 yaşında olan bir gençle nişanlandırıldı. Yıllar sonra kendisini istemeye geldiklerinde kabul etmesinin sebebini ise tamamen annesine bağladığını açıkladı. “Annem çok despot bir kadındı. Makyaj yapmama, ince çorap giymeme bile izin vermezdi. Büyüyüp tüm bunlardan kurtulacağımı düşünmüştüm. Ama öyle olmadı. 6-7 ay evli kaldık. Bana tiyatroyu bırakacaksın dediği zaman benim için bitti ve ayrıldık.” sözleriyle yaşadığı ilk evliliği anlatan Perihan Savaş, her fırsatta ne kadar pişman olduğunu da dile getirmeden edemiyor.

Perihan Savaş Yılmaz Zafer

İbrahim Tatlıses’in Elinden Zor Kurtulmuş

Perihan Savaş İbrahim Tatlıses

Perihan Savaş, 1979 yılında “Kara Yazma” filminde başrolleri paylaştığı İbrahim Tatlıses ile tanıştı. İş ilişkisini yavaş yavaş aşk ilişkisine dönüştüren ikili, aynı sene evlenmiş ve Melek adında bir kız çocukları dünyaya gelmişti. İbrahim Tatlıses tarafından ihanet haberlerinin havada uçuştuğu bu ilişkide, Perihan Savaş için ne yazık ki mutsuzluk ve acıdan başka bir şey olmadı. İbrahim Tatlıses’in boşandıktan sonra “çocuğumun annesinin sağda solda gezmesini erkeklik gururuma yediremem” gerekçesiyle Perihan Savaş’ı kaçırıp 7 saat boyunca dövmesi ipleri koparan son nokta olmuştu.

Perihan Savaş İbrahim Tatlıses

Perihan Savaş ise yıllar sonra bu ilişki için “Benim için hiçbir şey ifade etmiyor” dese de bu evlilikten olan kızı Melek’i yere göğe sığdıramıyor.

Ve Dillere Destan Bir Aşk Doğuyor

İbrahim Tatlıses ilişkisinden sonra belki de aşka küsen Perihan’ı, hayatta tekrardan güzel şeyler olabileceğine inandıracak bir mucize bekliyordu. Aynı ortaokulda okudukları Yılmaz Zafer, yıllardır Perihan Savaş’a hayrandı. Yılmaz Zafer, senelerce Perihan’ın peşinden koşsa da sanki köşe kapmaca oynamışlar ve bir türlü bir araya gelememişlerdi. Kader ağlarını örmek için doğru zamanı bekliyor olacak ki, yıllar sonra bir mekanda tesadüfen karşılaşmaları sonunda büyük aşkın ilk kıvılcımları ortaya çıktı.

Perihan Savaş Yılmaz Zafer

Yılmaz Zaferin Mücadelesi Takdire Şayan

Atıf Yılmaz filmlerinde rol alan ve gittikçe hayran kazanan Yılmaz Zafer de o zamanlar çok yakışıklı tabii. Ama karşılaştıkları mekanda da Perihan Savaş’tan karşılık bulamayınca iyice hırslandı. Bir yıl sonra “Bir Daha Umut” filminde başrolleri paylaştıkları sırada fırsat bu fırsattır dedi ve Perihan’ın kalbini kazanmak için her şeyi yaptı. Her gün kulise çiçekler yollayan Zafer, cesaretini topladı ve Perihan Savaş’a evlenme teklifi etti. Usta oyuncu Savaş, artık Yılmaz Zafer’in aşkından çok etkilenmiş olacak ki evlilik teklifini kabul etti ve büyük aşk tam anlamıyla başlamış oldu.

Perihan Savaş Yılmaz Zafer

Kısa Ama Çok Mutlu Bir Evlilik…

Evliliklerinin 5. yılında genç yaşında kalp krizi geçiren Yılmaz Zafer, beynine dört dakika boyunca oksijen gitmediği için bakıma muhtaç hale gelmişti. Üstelik henüz iki ay önce oğulları dünyaya gelmişti ve babalık duygusunu yeni tadıyordu. Yürüme ve yutkunma zorluğu gittikçe artan Yılmaz Zafer’in yatağa bağımlı olduğu yıllarda, Perihan Savaş ona gözü gibi baktı.

Perihan Savaş Yılmaz Zafer

Perihan Savaş’ın yıllar sonra anlattığına göre Yılmaz Zafer, ölmeden önce eşinin gözlerinin içine son defa “Üzülme” dercesine bakmış ve 1995 yılında hayata gözlerini yummuştu.

“Özlemle Adamım”

Perihan Savaş ise büyük aşkını yıllar geçse de unutamıyor. Geçtiğimiz günlerde Yılmaz Zafer’in ölüm yıldönümü sebebiyle paylaştığı gönderinin altına “Sözün bittiği yerdeyim, bugün 25 yıl… Saygı, sevgi ve özlemle adamım ” notunu düşmesi de bizce hala eşine deliler gibi aşık olduğunu kanıtlıyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Perihan Savaş (@perihansavass)’in paylaştığı bir gönderi

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz