Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç Tacizcinin Tutuklanmasına Tepki Gösterdi!

Aleyna

Haberler

30 Eylül 2020

Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç Tacizcinin Tutuklanmasına Tepki Gösterdi!

Sabah Gazetesi yazarı ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nde bir kadını taciz ederken kameralara yakalanan tacizcinin tutuklanmasını şaibeli buldu. “Kızların peşinden yürümek milli spordur” diyen Uluç’un sözleri tepki çekti.

Hıncal Uluç tacizcinin tutuklanmasına tepki gösteriyor

Sabah Gazetesi yazarı ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, aynı gazetede köşe yazısı yazan Yüksel Aytuğ’un İstiklal Caddesi’nde gezen bir kadının taciz edilmesi üzerine yazdığı yazıyı eleştirdi. Tacizcinin tutuklanması üzerine Aytuğ, tutuklama kararını veren savcı için “O savcıyı alnından öpüyorum” yazarak verilen kararın onu mutlu ettiğini yazmıştı.

“Kızların peşinden yürümek milli spordur”

Hıncal Uluç ise 30 Eylül’deki köşe yazısında tacizcinin tutuklanmasının şaibeli olduğunu yazdı. Önce Aytuğ’u eleştiren Uluç, sonrasında “Kızların peşinden yürümek erkeklerin milli sporudur” dedi. Spor yorumcusu Hıncal Uluç’un bu konudaki yetkinlik iddiasına gölge düşüren “milli spor” yorumunun devamı şu şekilde:

“Kızların peşinde yürümek, erkeklerin milli sporudur.

Hele yaşı benim gibi 80 gibi olanların..

Bizim kuşak, hele gençliğin ilk yıllarında kızların peşinden hem de nasıl yürürdük..

O devirlerde, bugünkü “One Night Stand” filmlerde bile olmazdı.. Şimdi gençler akşam bir diskoya gidiyor, orada biriyle tanışıyor. O gece birlikte oluyorlar. Sabah herkes kendi yoluna.. “Bir gecelik duruş” denen şey o..

Biz, bırak tanımadığımızı, tanıdığımız, sevdiğimiz ve sevgimizi kabul eden kızın elini altı ayda anca tutardık.. Öyle sarmaş dolaş da değil ha.. Avuç. Sadece iki avuç iç içe..

Yani, ilişki aslında, sadece Milli Sporumuz, “Arkasından yürüme”den ibaret kalırdı.

Ankara’da Kızılay’dan Kavaklıdere’deki Kuğulu Park’a dek giderdik, Kolej dağılınca.. Hepsi kafasını geriye çevirip bir tebessüm etmesi için… Hepsi o kadar.”

Defne Joy Foster’la İlgili Sözleri Hala Hafızalarda

Defne Joy Foster ve oğlu

Tacizi romantik bir çerçevede ele almasıyla tepki çeken Uluç, yakın zamanda Defne Joy Foster’ın ölümü için söyledikleriyle tekrar gündeme gelmişti. Hıncal Uluç, 2011 yılında Kerem Altan’ın evinde hayatını kaybeden Defne Joy Foster için “Su testisi su yolunda kırılır” yazarak büyük tepki çekmişti. Uluç’un olay yaratan yazısını hatırlayalım:

“Ölmüş.. Allah rahmet eylesin..

Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin..

Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne “Rol model” diye koymaya kalkmasın..

Defne Joy Foster’in ölüm sebebi bilinmiyor..

Astım hastasıymış. Fena halde sarhoşmuş. Bilinen o.. Alkol mü?. Son zamanlarda zararı bilimsel araştırmalara konu olan, bir nevi doping, enerji içeceklerinin aşırı kullanılması mı? 10 gün içinde Adli Tıp gerçeği açıklayacakmış.. Öğreneceğiz.

Ama benim görüşüm değişmeyecek.”

Defne’nin ölümü tipik bir “Su testisi, su yolunda kırıldı” olayıdır!..”

“Son satır hariç her satırın altına imzamı atarım”

Birkaç hafta önce Jülide Ateş’in sunduğu 40 programına katılan Hıncal Uluç’a bu yazısından pişman olup olmadığı soruldu. Uluç’un yanıtı ise “Sadece son cümlesine yazmasam daha iyi olurdu diye düşünüyorum” oldu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz