Şarkıcı Berkay Şahin’den isyan; Biraz daha aç kalın!

Tvyayinakisi.com

Haberler

3 Haziran 2020

Şarkıcı Berkay Şahin’den isyan; Biraz daha aç kalın!

Koronavirüs salgını müzik sektörüne de darbe vurmayı başardı. Koronavirüs salgının bulaşıcılık hızını azaltmak ve kontrol altına almak için kalabalık gruplar halinde yapılan aktivitelere kısıtlama getirilmişti. 1 Haziran tarihinden itibaren gevşetilen tedbirlere ilk tepki ünlü şarkıcı Berkay Şahin’den geldi.

Koronavirüs tedbirlerinin ışığında spor müsabakaları, konser ve gösterilerin yasaklanmasından sonra ünlü isimler kendilerini karantinaya almayı seçti. Türk müziğine damga vuran başarılı sanatçılar karantina sürecinde kendi sosyal medya hesaplarından canlı yayın açarak hayranlarıyla buluştu. Canlı yayınlarla hem kendilerine hem de hayranlarına moral vermeye çalışan ünlü isimler zor günlerde birlik mesajı verdi.

Vaka sayılarının beklen düzeyin altında olmasıyla beraber 1 Haziran’da kısıtlamaların gevşetilmesine karar verilerek yeni sosyal hayatın hatları belirlendi. AVM’lerin açılmasıyla başlatılan süreci, sokağa çıkma yasaklarının ve seyahat engellinin kaldırılması takip etti. Zor durumda olduğunu her fırsatta belirten esnafa nefes olmak için restoran, lokanta ve kafelerin kepenkleri 2 ay sonunda açıldı. Yeni normal hayata geçişin sonrasında Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden biri olan Berkay Şahin’den şaşırtıcı bir çıkış geldi.

“MİKROP VE VİRÜS ASLA BULAŞMIYOR”

blank

Kendi sosyal medya hesabından binlerce kişiye müziğini iletmeyi başaran başarılı Berkay Şahin yeni sosyal hayatı hedef alan bir açıklama yaptı. Müzik dünyasının kısıtlamalar nedeniyle seyircisiyle bulaşamadığı zor günlerde şarkıcı Berkay sosyal medyadan yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Karantina boyunca eşi Özlem Ada Şahin ile çocukları Arya ve Zeynep Mira’yla zaman geçirmeyi tercih eden sanatçı sosyal medya hesabından yaptığı çıkışla herkesi şaşırttı. Genç kızların sevgilisi Berkay, ” Otel içi bara ya da her ne var ise yapılan konser ve canlı müzik adı altındaki tüm organizasyonlarda mikrop ve virüs asla bulaşmıyor! Bilginize arz ederim” ifadelerini kullandı.

Kısıtlamalarının kapsamında müzik aktivitelerinin alınmamasını kinayeli bir dille eleştiren Berkay “Haa bu arada bu işten ve bu işten dolayı diğer tüm işletmelerden ekmek kazanan herkes biraz daha aç kalın! Garson, barmen, aşçı, mutfak çalışanları, taksici, müzisyen, rodi, asistan, güvenlik görevlisi, ses teknisyeni, temizlik personeli! Ve daha yüzlercesi” dedi.

Benzer Haberler

Sayyad 10 Haziran 2020

Konsere gelecek kişiler kendi karısı ve çocukları değil ya ondan böyle rahat konuşuyor. “Bulaşmıyormuş..” kendi ailesini kalabalık ortamlara sokmaz asla. Ha bir de dikkat çekmek. Sanki diğerlerini düşünüyor gibi. Böyle insanlara kızmamalı, sadece acımalı. Bunları böyle konuşmalara cesaret verenlere kızmalı. Herkes vazifesini yapıyor belli ki.

Mister X 18 Haziran 2020

Onlarin tarafindan baktiginda onlarda hakli tabi…

Yorum Yaz