Ulaş Tuna Astepe’nin yeni dizisi belli oldu! Resmi açıklama geldi…

Aleyna

TRT 1

29 Eylül 2020

Ulaş Tuna Astepe’nin yeni dizisi belli oldu! Resmi açıklama geldi…

Ünlü oyuncu Ulaş Tuna Astepe, yeni sezonda TRT 1’de yayınlanacak iddialı dizi Barbaros’un kadrosuna katıldı. Hayranlarının uzun süredir hangi projede oynayacağını merak ettiği oyuncu dizide Barbaros Hayrettin Paşa’yı canlandıracak.

Ulaş Tuna Astepe

Filinta ve Payitaht Abdülhamid gibi başarılı tarihi dizilerin yapımcısı Es Film, yeni sezonda TRT 1 için Barbaros dizisini hazırlıyor. Barbaros’un iddialı tarihi yapımları izlemeye alıştığımız TRT 1 ekranlarında fırtınalar estireceği aşikar. Bu nedenle dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı merakla bekleniyor.

Yavaş yavaş şekillenen oyuncu kadrosuna Oruç Reis rolü ile Engin Altan Düzyatan’ın katılması büyük yankı uyandırmıştı. Barbaros’un yeni bombası ise ünlü oyuncu Ulaş Tuna Astepe oldu.

Sen Anlat Karadeniz dizisiyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Ulaş Tuna Astepe’nin hangi dizide rol alacağı aylardır merak ediliyordu. Barbaros dizisinde oynayacağı söylentileri yayılan ünlü oyuncu nihayet dizi sözleşmesini imzaladı ve merak son buldu. Astepe, dizide Barbaros Hayrettin Paşa’yı canlandıracak.

Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

Ulaş Tuna Astepe’nin yıldızının parladığı proje Sen Anlat Karadeniz olsa da ünlü oyuncu hem ana akım hem de bağımsız projelerde sık sık karşımıza çıkan ender erkek oyunculardan biri.

5 Mayıs 1988 tarihinde İzmit’te doğan Ulaş Tuna Astepe ilk ve orta öğrenimini İzmit’te tamamladı. Sonrasında İstanbul Lisesi’nde yatılı öğrenci olan Astepe, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirdi.

2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yapan Astepe, böylece kamera arkasında da deneyim kazanmaya başladı. Ardından “Karadayı”, “Analar ve Anneler”, “Rüya” gibi projelerle TV dünyasına transfer olan Astepe’nin yıldızı Sen Anlat Karadeniz dizisindeki Tahir rolüyle parladı. Bu rolle TV ödüllerine ve büyük bir hayran kitlesine kavuşan oyuncuyu şimdi de Barbaros dizisinde başrolde izleyeceğiz.

Ünlü oyuncu kariyerine çeşitli sinema filmleriyle devam ediyor. Emre Yeksan’ın yönettiği Körfez filmiyle festival festival gezen oyuncu “Zayiat”, “Üniversiteli”, “Balık Havuzu”, “Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi” gibi pek çok kısa filmde oynadı.

Ulaş Tuna Astepe mültecilere yardım dağıtıyor.

Magazine karşı mesafeli bir duruşu olan Ulaş Tuna Astepe, geçtiğimiz mart ayında Pazarkule Sınır Kapısı’ndan Yunanistan ve Bulgaristan’a geçmek için bekleyen mültecilere yardım dağıtmasıyla gündeme gelmişti.

Benzer Haberler

Handan 13 Ekim 2020

Anıl ALTINÖZ yeşil gözleri ve kuzular sakalları ile ve üstün oyunculuk performansı ile Barbaros dizisine çok yakışır.

Yorum Yaz