Seddülbahir 32 Saat Kaç Bölüm Sürecek?

Seddülbahir 32 Saat Kaç Bölüm Sürecek?

TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Seddülbahir 32 Saat dizisinin yeni bölümü bu hafta da yayınlanacak. Ancak dizinin 4. bölümü ile final yapacağı da ortaya çıktı. TRT ekranlarında 4 bölüm şeklinde ekrana gelen dizide önümüzdeki hafta final yapılacak. TRT tarafından 4 bölüm olarak planlanan ikinci dizi olduğu için dizinin devam etmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

TRT ekranlarının iddialı yapımlarından olan Seddülbahir 32 saat dizisi Perşembe akşamları saat 20:00’de ekranlara geliyordu. Sadece 4 bölüm süreceği açıklanan dizinin oyuncu kadrosu ve heyecanlı senaryosu ise milyonlarca kişiyi içine çekmeyi başarmıştı. Çanakkale savaşındaki Seddülbahir cephesinde yaşanan 32 saatlik mücadeleyi konu alan dizi bu Perşembe final bölümü ile TRT 1 ekranlarında olacak.

Seddülbahir 4. Bölümü ile Final Yapacak

Çanakkale’de 5 ayrı noktaya kurulan film setinde sayısız figürana rol verildi. 750 adet kostümün dikildiği dizide 750 adet silah ve 16 adet top üretildi. Tabya ve siperlerin baştan yaratıldığı dizinin yapım süreci ortalama olarak 8 ay boyunca sürmüş. Çekimleri ise 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan dizinin bu kadar kısa sürecek olması ise izleyenleri oldukça üzüyor.

Çanakkale kara savaşlarının başladığı 25 Nisan sabahı, Binbaşı Mahmut Sabri komutasında olan 1050 kişilik Mehmetçik kendilerinden oldukça üstün olan düşman birliklerine karşı 32 saat boyunca hiçbir şekilde yardım ve destek almadan direnirler. Seddülbahir 32 saat dizisi ise bu direnişin ve mücadelenin heyecan dolu anlarını ekranlara getiriyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz