Seksenler Dizisi Ekibinden Darbeye Karşı Tepki

admin

TRT 1

20 Temmuz 2016

Seksenler Dizisi Ekibinden Darbeye Karşı Tepki

12 Eylül olaylarının acılarını anlatan Seksenler ailesinin her türlü darbeye karşı olduğunu söyleyen dizi ekibi Twitter'da paylaştıkları videoda ülkemizde yaşanan darbe olaylarını kınadılar. Dizinin yapımcısı ve senaristi Birol Güven'in yurt dışında olduğunu söyleyen oyuncular ‘Ülkemizden kilometrelerce uzaktayız ancak bu büyük dayanışma içerisinde bizler de yer alıyoruz.’ dediler.

Dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan Rasim Öztekin ise ‘Demokrasimiz darbeler ile kesintiye uğramamalı. Milletimizin egemenliğinin ilelebet süreceği çağdaş Türkiye için birlik, beraberlik ve barışa ihtiyacımız var.’ açıklamasını yaptı.

İlker Ayrık'da açıklama yapan oyuncular arasında yer aldı. ‘Birlik, beraberlik ve barış ülkemizde yaşayan herkesin tek umududur. Çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek bırakmak bizlerin borcudur.’ şeklinde konuştu. Özlem Balcı ise, zulme boyun eğmeyeceklerini ve darbeye karşı dik durduklarını söyledi.

Tarihimizde çok zor şartlar altında büyük bedeller ödediğimizi söyleyen oyuncular Cumhuriyetimize sahip çıkmamız gerektiğini söylediler. Hangi şartlar altında olursa olsun ülkemizi kimseye teslim etmememiz gerektiğini söyleyen oyuncular özgürlüğümüzün daim olması için temennilerde bulundular.

Yayınlanan videoda Özlem Türkad, Ceyhun Fersoy, Şoray Uzun, Hakan Bulut ve Faruk Sofuoğlu gibi isimler de yer aldı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz