Show TV Frekans Bilgileri (En Güncel Verilerle Açıklamalı Anlatım)

Aleyna

Haberler

24 Kasım 2020

Show TV Frekans Bilgileri (En Güncel Verilerle Açıklamalı Anlatım)

Show TV ülkemizin en eski kanallarından biri. Neredeyse tüm izleyiciler tarafından uzun zamandır takip edilen kanalda her tür programa yer veriliyor. Gündüz kuşağı programları, yarışmalar, düzenli olarak yayınlanan diziler, haberler ve çocuklara uygun çizgi filmler Show TV’nin günlük yayın akışının bir parçası. Bu kadar çeşitli program bir arada olunca izleyici kitlesi de genişliyor. 

Geniş kitlelere hitap eden Show TV tüm yayın sistemleri üzerinden hizmet veriyor. İzleyiciler Türksat 4A uydusu, Digitürk, D-Smart, Kablo TV, Teledünya, Turkcell TV+, Vodafone TV ve Tivibu üzerinden Show TV yayınını takip edebiliyor. Dileyen izleyiciler canlı yayın için Show TV’nin resmi internet sistesinde yer alan “Canlı İzle” bağlantısını da kullanabiliyor. Ayrıca bir noktayı daha belirtelim. Show TV’nin yüksek kalite çözünürlükte yayın yapan bir adet HD kanalı bulunuyor. Bir de düya çapında yayın yapan ShowTürk isimli bir kanal daha mevcut. 

Siz de evinizde yukarıda bahsettiğimiz yayın organlarından birini kullanarak Show TV, Show TV HD ve ShowTürk kanallarını izleyebilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz iki farklı şey var. Bunlardan biri, Show TV frekans bilgilerini televizyonun yayın alıcısına kaydetmek. Diğeri ise otomatik kanal arama yöntemi ile Show TV’yi kanal listesine eklemek. Biz sizler için her iki duruma özel adımları bir araya getirdik. Siz de hazırladığımız bu rehberi inceleyerek Show TV frekansına ulaşabilirsiniz. 

Show TV Frekans Bilgileri

Televizyonunuzdan Show TV kanallarını izlemek için birtakım ayarlar yapmanız gerekiyor. Günümüzde birçok televizyon kanal arama özelliğine sahip. Yani siz de dilerseniz ilerleyen bölümlerde bahsedeceğimiz otomatik arama yöntemini deneyebilirsiniz. Fakat bu yöntem her zaman yeterli olmayabilir. Bazen frekans değişiklikleri otomatik aramada görünmeyebilir. Ya da televizyonun ilgili sisteminde sorun yaşanabilir. Böyle bir durumda ancak frekans ayarlarını kendiniz girerek kanala ulaşabilirsiniz. Biz şimdi sizlerle Show TV frekans bilgilerini paylaşacağız. Sonrasında bu bilgileri nereye ne şekilde girmeniz gerektiğini de açıklayacağız.

Show TV Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A Doğu Uydusu
 • Alış Frekansı: 12219,0 MHz
 • Polarizasyon: H – Yatay
 • Sembol Oranı (Symbol Rate): 6500
 • FEC Rate: 3/4
 • Transporder: 14

Show TV HD Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A Doğu Uydusu
 • Alış Frekansı: 12209,0 MHz
 • Polarizasyon: H – Yatay
 • Sembol Oranı (Symbol Rate): 10000
 • FEC Rate: 3/4
 • Transporder: 14

ShowTürk Türksat 3A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 3A Uydusu
 • Alış Frekansı: 11045,0 MHz
 • Polarizasyon: H – Yatay
 • Sembol Oranı (Symbol Rate): 4800
 • FEC Rate: 3/4

Show TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Bir önceki bölümde verilen bilgiler biraz anlamsız görünebilir. Tüm bu rakamlar uydu alıcısının Show TV’yi bulabilmesi için ihtiyaç duyulan parametreler. Sizin yapmanız gerekense aşağıda verilen adımları izleyerek ilgili bilgileri ilgili boşluklara girmek. Sonrasında televizyonunuzdan Show TV kanallarını izlemeye başlayabilirsiniz.

1. Aşama

Öncelikle televizyon kumandası üzerinde yer alan “Menü” “Setup” ya da “OK” tuşlarından birine basın. Bu tuşlar kumandadan kumandaya değişebilir. Önemli olan sizin “Ayarlar” menüsüne ulaşabilmeniz. 

İlgili menüye ulaştıktan sonra “Uydu Kurulumu”, “Kurulum”, “Yayın Menüsü” gibi farklı isimleri olabilecek ve sizi televizyona kanal ekleme sayfasına ulaştıracak olan kısmı seçerek devam edin. Menüyü açtığınızda karşınıza kanallarla ilgili belli işlemlerin olduğu bir liste gelecek. Bu listede kumandanın aşağı-yukarı tuşlarını kullanarak ilerleyin ve “Kanal Ekleme” yazısını seçin.

2. Aşama

Karşınıza ilk frekans girişini yapacağınız bir sayfa çıkacak. Burada “Alış Frekansı”, “Uydu Frekansı”, “TP Frekansı” ya da yalnızca “Frekans” yazan bir kısım görebilirsiniz. Oraya gelin ve Show TV yayını için 12219, Show TV HD için 12209 yazın. Bu aşamada kumanda üzerinde yer alan rakam tuşlarını kullanabilirsiniz. 

3. Aşama

Aynı sayfa üzerinde yer alan bir başka kısım ile frekans ayarlarını yapmaya devam ediyoruz. Şimdi kumandanın yön tuşları ile “Sembol Oranı (Symbol Rate)” yazan kısmın yanındaki boşluğa gelin. Bu boşluğa Show TV için 6500, Show TV HD için 10000 yazın.

4. Aşama

Sırada polarizasyon ayarları var. Sayfada bu ayarı ifade eden sıraya gelin ve “Yatay” seçeneğini işaretleyin. Bu ayar hem Show TV hem de Show TV HD için aynı. Burada “Y” harfi şeklinde bir kısaltma görebilirsiniz. Ya da terimin İngilizce karşılığı olan “Horizontal” kelimesi ve bu kelimeyi ifade eden “H” harfi de yer alıyor olabilir. Hangisi varsa, onu seçin.

5. Aşama

Aynı ekran üzerinde “FEC Ayarları” kısmına gelin. Show TV için de Show TV HD için de “3/4” oranını seçin. Bu noktada belirtmek istediğimiz bir detay var. Bütün uydu alıcılarında bu ayar aktif olmayabilir. Eğer kanal ayarlama menüsünde “FEC” kısmını görmüyorsanız, bu ayarı yapmanıza gerek yok demektir. Cihaz, otomatik olarak ilgili sistem ayarını yapacaktır. 

6. Aşama

Buraya kadar eksiksiz ilerlediyseniz, Show TV frekans ayarlarını yapmışsınız demektir. Şimdi kumandanın “OK” tuşuna basarak yaptığınız ayarları sisteme kaydedin.

7. Aşama

Kanalı sisteme kaydettikten sonra aratma yaparak kanal listesine işlemeniz gerekiyor. Bunun için kanal ayarlarını yaptığınız menüde yer alan “Kanal Arama” seçeneğine gelmeniz yeterli. Siz aramayı başlattıktan sonra kısa bir süre içerisinde uydu alıcısı Show TV’yi bulacak ve kanal listesine ekleyecektir. Kanal listenize geldikten sonra listedeki yerini istediğiniz gibi değiştirebilir, kanal numarasını keyfinize göre belirleyebilirsiniz.

Show TV Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

Yazının başında bir de otomatik arama olduğunu söylemiştik. Bunun için bir önceki bölümde bahsedilen kanal ayarları menüsünde yer alan “Otomatik Kanal Arama” seçeneğini tercih etmek gerekiyor. Sonrasında uydu alıcının yakaladığı tüm kanallar listeye ekleniyor. Bu kanalların eklendikten sonra bulundukları yer de yayın sağlayıcısına göre değişiyor. Biz şimdi bu kanal numaralarını da sizlerle paylaşacağız.

Show TV kanal numaraları şu şekilde sıralanabilir:

 • Digitürk: 22. kanal normal yayın, 322. kanal HD yayın
 • D-Smart: 23. kanal (HD)
 • Kablo TV: 901. kanal normal yayın, 24. kanal HD yayın
 • Teledünya: 24. kanal (HD)
 • Turkcell TV+: 25. kanal (HD)
 • Vodafone TV: 23. kanal (HD)
 • Tivibu: 25. kanal (HD)
 • Türksat 4A: 529. kanal normal yayın, 4. kanal HD yayın

Beyaz TV Frekans Bilgileri

FOX TV Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz