Son Yolculuğuna Uğurlanan Özkan Uğur’un Oğlu Alişan Uğur’un Babası İçin Yaptığı Konuşma Herkesi Gözyaşına Boğdu!

Aleyna

Haberler

11 Temmuz 2023

Son Yolculuğuna Uğurlanan Özkan Uğur’un Oğlu Alişan Uğur’un Babası İçin Yaptığı Konuşma Herkesi Gözyaşına Boğdu!

3. kez yakalandığı Lenfoma Kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Özkan Uğur, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Değerl sanatçı için AKM’de tören gerçekleşti. Ardından cenazesi Taksim Camii’ne getirildi. Özkan Uğur öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi. 50 yılı aşkın bir süredir hiç ayrılmayan MFÖ grubu Özkan’sız kalırken yol arkadaşları Mazhar Alanson ve Fuat Güner törende vedalarıyla herkesi hüzne boğdu. Özkan Uğur’un eşi ve oğlu Alişan Özkan da törende yaptığı açıklama ile gözyaşlarına boğuldu.

Herkes Gözyaşlarına Boğuldu!

Ömürlerinin yarısını birlikte yol alarak geçiren Mazhar Alanson ve Fuat Güner, Özkan Uğur’u gözyaşları içinde uğurlarken; “Gitmeden önce Özkan’a bir şey söylemek istiyorum. Ele güne karşı yapayalnız böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin Özkan’ım, böyle bırakılmaz ki. Gözyaşlarımızı bitti mi sandın? Seni görebileceğimiz yer rüyalar artık. Deli diyorlar bize ah bu ayrılık, Özkan’ım” dedi.

Özkan Uğur’un oğlu Alişan Uğur ise şu sözlerle babasına veda etti; “Çocuk, genç, yaşlı, her görüşün ve her kesimin bizim tahminlerimizin üstünde herkesin sevgilisiymiş. Babam kim olduğuna hiç bakmadan tüm çevresine bonkörce saçtığı naifliği, iyiliği, çalışkanlığı ile gelmiş geçmiş çok nadide insanlardan biriydi. Hiç kimsenin arkasından asla konuşmaz, kimsenin dedikodusunu etmezdi. Herkesin birbiri ile iyi olsun isterdi ve küsleri barıştırırdı. Benim babam bu dünyaya adeta sanatçı olsun diye ışınlanmış bir yetenekti. Olağanüstü yetenekli babamın, olağanüstü şarkıcı ve basçı olan babamın çok sevdiği MFÖ’sü ile birlikte Türkiye’de müzik tarihine vurdukları damga nesiller boyunca kalıcı olacaktır.”

”Hayatını son yıllarda ilerleyen hastalığına rağmen doyasıya yaşadı. Eğlenmeye ve eğlendirmeye devam etti. Yüzünden gülümsemesi eksik olmadı. Artık onun gitar çalışını ve uyanınca yaptığı kendine has müzik egzersizlerini duyamayacak olmak artık ona dokunamayacak olmak en kötüsü. Babam hakkında dili geçmiş zamanda konuşuyor olduğuma bile inanamıyorum. Kabullenmek çok zor, ailesi olarak derin üzüntümüzü anlatmaya kelimeler yetmez, zaman durdu, boşlukta süzülüyor. Nur içinde yat canımızın içi, Allah’ın rahmeti üzerinde olsun hep içimizde yanımız da olacaksın hoşçakal.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz