Söylemezsem Olmaz ve 2. Sayfa’ya Şok, Şikayetler Artınca RTÜK Düğmeye Bastı: Magazin Programları Yasaklanıyor mu?

Aleyna

Haberler

26 Ocak 2022

Söylemezsem Olmaz ve 2. Sayfa’ya Şok, Şikayetler Artınca RTÜK Düğmeye Bastı: Magazin Programları Yasaklanıyor mu?

Ülkemizde magazin gündemini belirlemeyi başaran belli başlı magazin programları bulunuyor. Bunların başında Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programı ve TV8’de yayınlanan 2. Sayfa programı geliyor. Ancak bu programlarda ortaya atılan iddialar çoğu kez ünlüler camiasında büyük depremlere sebebiyet veriyor, canlı yayınlarda söylenen bir söz ya da ortaya atılan asılsız bir dedikodu haftalarca magazin gündeminde konuşulmaya devam ediyor.

Magazin Programlarının Sonu mu Geliyor?

Hal böyle olunca RTÜK’e giden şikayetlerin sayısı da bir hayli arttı. Kendilerine gelen şikayetleri değerlendiren RTÜK, magazin programlarında bir yaptırım uygulanacağını söyleyerek herkesi şaşırttı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin Polis Radyosu’na konuk oldu ve ismini vermediği bir sanatçının magazin programlarını kendilerine şikayet ettiğini söyledi, bu şikayetin ardından magazin programlarını mercek altına aldıklarını ifade etti;

blank

“Son dönemde bu programlarda çok değerli sunucular var, hem ülkenin gündemine ışık tutuyorlar hem de halkı eğlendiriyorlar. Ama bunun yanında son dönemde bir sanatçımızın da artık dile geldiği ve gerçekten de rahatsız olduğu, bizi de o söylemleriyle harekete geçmemize sebep olduğu, bizi de rahatsız ettiği, haklı rahatsızlığını dile getirdiği bir konu var. Bir sanatçımızın ne ailesi kaldı, ne annesi kaldı, ne çocukları kaldı. Böyle bir şeye müsaade etmemiz mümkün değil. Çünkü biz yayınlarda bir kesimi koruyup, bir kesimi kollayıp, bir kesimi görmezden gelecek bir yapıya sahip değiliz ki. Herkesin hakkını hukukunu savunmamız lazım. O bakımdan bunu ben tasvip etmiyorum. Arkadaşlarıma talimat verdim. Böyle yayınlarla ilgili olarak, bu tür yayınlarla ilgili olarak bir araştırma şu an bir çalışma yapıyorlar. En kısa sürede önümüze getirecekler biz de üst kurulun kararı ile tavrımızı belirteceğiz buradaki.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz