Tarkan’dan Sonra Masumlar Apartmanı’nın Yıldızı Merve Dizdar’da Sosyal Medyada İsyan Etti: “Sizin Malınız…”

Aleyna

Haberler

11 Ocak 2022

Tarkan’dan Sonra Masumlar Apartmanı’nın Yıldızı Merve Dizdar’da Sosyal Medyada İsyan Etti: “Sizin Malınız…”

Türkiye’nin gündeminde Enes Kara’nın intiharı var, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, kaldığı tarikat yurdunda yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı yaşama sevincinin kalmadığından bahsettiği bir video çekerek intihar etti. Bir apartmanın 7. katından kendini atarak intihar eden Enes Kara’nın intihar etmeden 1 ay önceki videosu ortaya çıkınca sosyal mecralarda yorumların ardı arkası kesilmesi. Bu konu hakkında konuşan kişilerden biri de Tarkan ve Masumlar Apartmanı’nın güzel yıldızı Merve Dizdar oldu.

Enes Kara’nın İntiharı Herkesi Derinden Etkiledi!

Dün geceden beri Enes Kara’nın intihar etmeden önce çektiği video sosyal medyayı sallamaya devam ediyor. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, ailesinin zorla tarikat yurdunda kalmasını sağladığını ve bu yüzden çok mutsuz olduğunu şu sözlerle videosunda anlatıyor; “Hiç kalmak istemememe ve bunu aileme defalarca söylemiş olmama rağmen bu yurtta kalmaya devam ediyorum. Defalarca söyledim ama beni burada kalmaya zorladılar. 3 saat gibi bir şey kalıyor ve kalan zamanda adam akıllı ders de çalışamıyorum. Çünkü psikolojik olarak yorgun oluyorum. Özgür hissetmiyorum kendimi 24 saatten kendime ayırabildiğim 3 saat falan.” Enes ailesi hakkında ise; “Korkuyorum, ne yapacaklarını bilemiyorum, her şeyi yapma potansiyeli taşıyorlar” sözlerini söylemişti. Bu videoyu çektikten 1 ay sonra apartmanın 7. katından atlayarak canına kıyan Enes’in itirafları ünlüler camiasında oldukça ses getirdi.

Önce Tarkan Sonra da Merve Dizdar!

Enes Kara’nın intiharının ardından sosyal medyada tarikat yurtları hakkında iddialar ortaya çıkmaya başladı, pek çok sosyal medya kullanıcısı Enes Kara’nın ailesini suçlarken ünlüler camiası da bu olaya sessiz kalmadı. İlk olarak Tarkan uzun bir mesaj yayınlayarak Enes Kara’yı andı ve ailelerin çocuklarının hayatında bu denli etkisi olmasının doğru olmadığını ifade etti.

Birçok ünlü ise Tarkan’ın paylaşımına destek olmaktan geri durmadı. Tarkan’a destek olan Enes Kara’nın intiharı için paylaşım yapan isimlerden biri de Merve Dizdar oldu. Merve Dizdar, Tarkan’ın paylaştığı gönderiyi kendi storylerine ekleyerek; “Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir. Çok üzgünüm!” açıklamasını yazdı.

blank
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz