Güncel A Spor Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

Aleyna

Haberler

18 Ocak 2021

Güncel A Spor Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

A Spor, Türkiye’nin en sevilen ve en çok izlenen spor kanallarının başında geliyor. Türkiye’deki ve dünyadaki en özel maçları izleyebileceğiniz, maç yorumlarını uzmanlarından dinleyeceğiniz ve spor gündeminden her daim haberdar olacağınız programlarıyla ön plana çıkan A Spor, özellikle spor dünyasındaki güncel gelişmeleri takip etmek isteyenlerin favori kanalı.

A Spor, Türkiye’nin en popüler spor kanallarından biri. Dünyadaki ve Türkiye’deki önemli maçları takip edebileceğiniz, dört büyüklerin ve diğer takımların sıcak gelişmelerini öğrenebileceğiniz, futbol ve basketbol dünyasını uzmanların gözünden değerlendirebileceğiniz güncel programlar sunan A Spor’u neredeyse tüm yayın platformlarından izleyebilirsiniz. Digiturk, Tivibu, D-Smart, Kablo TV, Turkcell TV Plus gibi yayın platformları üzerinden sporseverlerle buluşan A Spor’u, aynı zamanda internet sayfasından da canlı bir şekilde takip edebilirsiniz. A Spor’u izleyebilmek için ise yapılması gereken tek şey kanalın frekansını doğru bir şekilde ayarlamak. Siz de spora gönül vermiş bir A Spor takipçisiyseniz ve A Spor’u izlemek için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizin için detaylı bir şekilde hazırladığımız adımları takip edebilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

Platformlara Göre A Spor Kanal Numaraları

Yer aldığı platforma göre A Spor’un kanal numaraları değişiklik gösterebiliyor. Farklı yayın platformlarında yer alan A Spor’un kanal numaraları aşağıdaki gibidir:

 • Digiturk: 88. kanal
 • Turkcell TV Plus: 72. Kanal
 • Vodafone TV: 71. Kanal
 • Tivibu: 81. kanal
 • D-Smart: 80. kanal
 • Kablo TV: 142 ve 143 . Kanal

A Spor Frekans Bilgileri

A Spor’u izleyebilmek için sadece kanal numaralarını bilmek yeterli değil. Bazı cihazlarda A Spor’u izleyebilmek için kanal frekansını ayarlamanız gerekebilir. Eğer cihazınız gelişmişse otomatik arama yaparak kanala ulaşabilirsiniz. Ancak cihazınız bunun için uygun değilse manuel olarak da frekans ayarı yapabilirsiniz. Gerekli ayarları yaptıktan sonra A Spor’u dilediğiniz gibi izleyebilirsiniz.

A Spor Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A uydusu
 • Alış Frekansı: 12053 Mhz
 • Polarizasyon: Horizontal (H) veya Yatay 
 • Sembol Oranı: 27500
 • FEC: 5/6

A Spor Eutelsat Uydu Frekansı

 • Uydu: Eutelsat 7C
 • Alış Frekansı: 11637 Mhz
 • Polarizasyon: Horizontal (H) veya Yatay 
 • Sembol Oranı: 30000
 • FEC: 5/6

A Spor Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Gelişmiş cihazlar kanal ekleme işlemini otomatik olarak yapar. Ancak cihazınız buna uygun değilse manuel frekans ayarı da yapabilirsiniz. Sanılanın aksine manuel frekans ayarı yapmak oldukça kolay bir işlem. Yukarıda verilen A Spor kanal frekans bilgilerini cihazınızdaki uygun alanlara girerek A Spor’u cihazınızın hafızasına ekleyebilirsiniz. A Spor’un frekans ayarını yapmanız için tüm gerekenleri sizler için detaylıca açıkladık.

1. Adım

İlk olarak kumandanızda bulunan “Menü” tuşuna basmalısınız. Cihazınıza göre bu tuş “Setup” olarak veya ok işaretiyle de yer alabilir. Açılan menüde kanal arama, otomatik kanal ekleme, elle kanal ekleme gibi seçenekler göreceksiniz. Aşağı ve yukarı tuşlarının yardımıyla “Kanal Ekleme” seçeneğinin üstüne gelin ve ok işaretine basın. Tuşların veya seçeneklerin isimleri her cihazda aynı olmayabilir ancak yine de benzerdir.

2. Adım

Karşınıza gelecek pencerede “Alış Frekansı” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek bazı cihazlarda “TP frekansı” veya “Uydu Frekansı” ismiyle de yer alabilir. Yukarı ve aşağı tuşlarıyla bu seçeneklerden birine gelin. Kumandada yer alan tuşların yardımıyla A Spor’un alış frekansını yani 12053 numaralarını uygun alana girin. 

3. Adım

Aynı sayfada bulunan “Sembol Rate” veya “Sembol Oranı” seçeneğine aşağı yukarı tuşlarıyla gelmelisiniz. Buradaki boş alana eklemek istediğiniz kanalın sembol oranını yazmalısınız. Bu değer A Spor için 27500 sayılarıdır.

4. Adım

Yine aynı pencerede polarizasyon ayarını da yapmalısınız. POL seçeneğinin üzerine gelerek yön tuşlarıyla “Horizontal” veya “Yatay” olacak şekilde ayarlama yapın

5. Adım

Daha sonra “FEC” ayarını yapmalısınız. Gelişmiş bir cihazda bu ayarı yapmanıza gerek olmayabilir. Eğer uydu alanınızda bu alan bulunmuyorsa bu ayarlamayı yapmanıza gerek yoktur. “FEC” değerini değiştirmek için yön tuşları yardımıyla 5/6 seçeneğini seçin. 

6. Adım

Tüm ayarlamaları A Spor’un frekans bilgilerine göre yaptıktan sonra “Ok” tuşuna basın. Böylece A Spor’u izleyebilmeniz için gerekli olan tüm bilgiler cihazınıza eklenecektir. 

7. Adım

Son olarak A Spor’u kanal listenizde aratmalısınız. “Aramayı Başlat” seçeneğine tıklayarak bu işlemi yapabilirsiniz. İşlem tamamlanınca A Spor listenize eklenir. Daha sonra A Spor’un kanal listesindeki yerini değiştirebilirsiniz.

A Haber Frekans Bilgileri

TV100 Frekans Bilgileri

TRT Spor 2 Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz