TRT’den Yepyeni Bir Dizi: Devlet Son Yüzyıl

TRT’den Yepyeni Bir Dizi: Devlet Son Yüzyıl

2016 yılına girdiğimiz günlerde televizyon ekranlarından yeni haberler gelmeye başlıyor. Kanallar ellerindeki tüm kozları paylaşarak yeni sezonda yerlerini sağlama alabilmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu yılın en fazla merak edilen iddialı yapımları arasında ise TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Devlet Son Yüzyıl dizisi yer alıyor.

Yepyeni bir tarih ve dönem dizisi olarak yayınlanacak olan Devlet Son Yüzyıl dizisinin büyük bir bütçe ile çekileceği ve son derece büyük işlere imza atacağı söyleniyor. Dizinin yapımcılığı Osmanlı Yapım’dan 2. Abdulhamid’in torunu Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu üstlenecek. Dizinin senaryosu ise Talat Özpolat tarafından yazılacak. Devlet Son Yüzyıl adı ile ekranlara gelecek olan dizinin oyuncu kadrosu ise kesinlik kazanmış durumda değil.

Eylül Ayında Ekranlara Geliyor!

TRT 1 ekranlarında Eylül ayında yayına başlaması düşünülen dizi için şimdilik sadece ilk tanıtım fragmanı yayınlanmış durumda. Eylül 2016 yılında yayınlanması düşünülen dizinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi de şimdilik sır gibi saklanıyor. Uzun bir süre sonra TRT 1 ekranlarında böylesine iddialı yeni bir yapımın yer alacak olması ise TRT’nin bu yıl reyting rekorları kırabileceğini gösteriyor.

Talat Özpolat’ın yazacağı senaryoda yer alacak oyuncuların belirlenmesi için cast çalışmalarının Şubat ayında başlatılacağı söyleniyor. Bakalım Devlet Son Yüzyıl dizisi beklenen etkiyi yaratabilecek mi?

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz