TRT’nin Yeni Dizisi: Seddülbahir 32 Saat

admin

TRT 1

4 Ocak 2016

TRT’nin Yeni Dizisi: Seddülbahir 32 Saat

Çanakkale savaşındaki Seddülbahir cephesinde yaşanan zorlu 32 saatlik mücadeleyi anlatacak olan Seddülbahir 32 Saat, yeni yayın döneminde her Perşembe akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. İbrahim Çelikkol, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, İlker Aksum, Deniz Celiloğlu, Ahmet Mekin ve Okan Yalabık gibi ünü oyuncuların yer alacağı dizi 14 Ocak tarihinde başlıyor.

Çanakkale’de 5 farklı bölgede kurulan film setinde pek çok farklı figuran görev alıyor. 750 adet kostümün dizi için dikilmesi, 750 adet silah ve 16 adet topun yaptırılması ise medyada büyük bir etki uyandırmış durumda.

Seddülbahir 32 Saat Hikayesi

Tabya siperlerinin yeniden hayat bulduğu dizi setinde yaklaşık 8 aylık bir yapım süreci yaşandı. 4 ayda tamamlanan çekimlerin yönetmenliğini Yasin Uslu üstlendi. Senaryosunu Funda Çetin’in yazdığı Seddülbahir 32 Saat dizisinin müziklerini ise Yıldıray Gürgen yaptı.

Kara savaşların Çanakkale’de başladığı ilk gün olan 25 Nisan’da, Binbaşı Mahmut Sabri komutasında olan 1050 Mehmetçik kendilerinden ekipman olarak kat kat üstün düşmanları ile 32 saat boyunca herhangi bir yardım almadan ve destek almadan savaştılar. Düşmanın ilerlemesinin 32 saat gibi zorlu bir süreç içerisinde durdurulurken yaşananlar ise oldukça enteresandı. Seddülbahir 32 Saat dizisinde bu kahramanlarımız ve yaşadıkları olaylar usta bir şekilde işlenerek ekranlara getirilecek.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz