Tülin Özen’in Sinema Uğruna Yaptıklarına Şok Olacaksınız! İşte Ağzından Yılan Çıkarttığı Görüntüler…

Aleyna

Haberler

16 Kasım 2020

Tülin Özen’in Sinema Uğruna Yaptıklarına Şok Olacaksınız! İşte Ağzından Yılan Çıkarttığı Görüntüler…

Tülin Özen, Bir Başkadır dizisi sayesinde son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Özen’in iyi oyunculuğu herkesin malumu ama oyunculuk tutkusu için yaptığı şaşırtan şeyler pek bilinmiyor!

Tülin Özen

Tülin Özen, henüz ilk filmiyle Türkiye’nin en prestijli sinema festivali olan Altın Portakal’dan “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüyle dönen yetenekli isim. Bu yeteneğini de 15 yıldır ekranlarda, beyaz perdede ve tiyatro sahnesinde izleme şansına sahibiz. Ünlü oyuncuyu son olarak Netflix’in olay yaratan dizisi Bir Başkadır’daki harika performansıyla izledik. Çok konuşulan Özen hakkında pek bilinmeyen bir detay onun bugünlere gelmek için ne kadar emek verdiğini ortaya koyuyor.

Sinema Aşkı Bu Olsa Gerek!

Tülin Özen

Tülin Özen, henüz konservatuvarlı genç bir oyuncuyken Semih Kaplanoğlu’nun yönettiği Meleğin Düşüşü filmiyle ödüller aldı. O günden sonra da ünlü yönetmenin pek çok filminde ona hem yapım ekibinde hem de oyuncu olarak eşlik etti. Kaplanoğlu’nun meşhur üçlemesi “Bal”, “Süt” ve “Yumurta” filmlerinde de yer alan Özen, bir insanın sinema uğruna yapabileceği en çılgın şeylerden birini de “Süt” filminde yaptı!

Tülin Özen

Karadeniz’de geçen “Süt” filminin o yörede sık anlatılan “yılan çıkarma” olayıyla başlaması gerekiyordu. Yani filmin ağzına kaçan bir yılanı baş aşağı asılarak çıkarmaya çalışan bir kadınla açılması gerekiyordu! Bu sahneyi oynamak ise aynı zamanda yönetmenin asistanlığını da yapan Tülin Özen’e düştü.

Hiç Tereddüt Etmedi!

Yılan sahnesi için önce bir maket denense de hiç gerçekçi olmadığı için vazgeçildi. Ekip sahneyi filmden çıkarmayı düşünse de Özen karşı çıktı! Bu kez bir torbaya konan yılan bu sefer de sıkışıp hareket edemedi. Özen, bu durumu bile “Hareket etmesi gerekiyordu hayvancığın” diyerek anlatıyor! Özen, son çare olarak su yılanını doğrudan ağzına aldı. Ortaya da bu ürpertici açılış sahnesi çıktı.

Tülin Özen, röportajlarda söz bu sahneden açılınca “Çekim yapılacak, rolü kabul etmişsin, o andan itibaren sahneyi kabul etmeme gibi bir lüks yok. O yılan hareket edecek mi etmeyecek mi, ağzınızın içinde bir yılan olduğunu düşünene kadar sahneyle ilgili bir milyon tane şey düşünüyorsunuz” diyor.

Tülin Özen

Ünlü oyuncu bugün olsa yine böyle bir şey yapar mıydı, bilmiyoruz. Ama oyunculuk aşkını ve maceracı yanını yansıtan bu hareketi “oyuncu kaprisi” vb. kavramların olağanlaştığı bugünler için inanılmaz bir şey!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz